Kapat

2016 Yılında Çok Sevilen 5 Bilim Kurgu Filmi

Anasayfa
Sanat 2016 Yılında Çok Sevilen 5 Bilim Kurgu Filmi

Bilim kurgu filmleri sayesinde olmayan gerçekleri, yeni olmaya başlayacak olan şeyleri yada tamamen geçmişin kurgulandığı film türleri olarak geçer. Genelde bilim ve teknolojini ilerleyemediği düzeyi ele alıp işleyen film türü altına girer.

 

Bilim kurgu filmleri tamamen yazarının hayal gücüne kalmış olmasına rağmen bu hayal gücünü çeşitli montaj, senaryo, oyuncular gibi elemanlarla birleştirmekte ustalık ister. İşte bu birleşimin sonucunda ise bizlerin koltuğumuzda keyifle izlediği bilim kurgu filmleri ortaya çıkmaktadır. İşte sizler için derlediğimiz 2016 Yılında Çok Sevilen 5 Bilim Kurgu Filmi :

 

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Filmin Türkçe karşılığı Batman ve Süpermen : Adaletin Karşılığı olan film 20 Mart 2016 ‘da vizyona girdi. IMDB üzerinden ise 6,7/10 oy aldı. Filmin konusu ise alışık olduğumuz bu iki karakterden Batman’ın Superman ‘ı bir tehlike olarak algılayıp durmasını anlatmaktadır. Filmin bütçesi 250 Milyon dolar olur iken hasılatı ise 873.3 Milyon dolar olmuştur. Filmin süresi ise 151 dakika olarak karşımıza gelmektedir.

Önerilen Yazı  Bilgisayar Severlerin İzleyebileceği 5 Yabancı Dizi

 

 

Independence Day : Resurgence 2

Türkçe karşılığı Kurtuluş Filmi 2 olan bu film ise 20 yıl önce yayınlanan ve Oscar ödülü Kurtuluş Günü filminin devamı niteliğinde olan bu yapıt ise yinede bu güzelliğini sürdürmüş bulunmaktadır. 24 Haziran 2016 ‘da vizyona giren filmin yapımcılığını bir kez daha Roland Emmerich üstlenir iken filmin bütçesi 165 Milyon dolar iken hasılatı 389.7 Milyon dolar olmuştur.

 

Filmin konusu ise günümüz üzerinden 20 yıl geçmiş ve ESD adlı bir askeri programı oluşturulmuştur. Bu askeri program ise dünyamızı güçlendirerek uzaylılardan korumaya yöneliktir. Ne yazıktır ki uzaylılar bu sefer daha güçlü saldıracaklardır.

Önerilen Yazı  En İyi 5 Girişimci Filmi

 

 

5th Wave

Türkçe karşılığı 5 inci dalga olan bu film ise 2016 yılının başlarında 22 Ocak tarihinde vizyona giriş yapmıştır. 112 dakika olan bu filmde ise konu insan kılığına girmiş uzaylıların yapılan saldırısından kurtulan genç kızın erkek kardeşini arama koyulmasından başlamaktadır. 38 Milyon dolar bütçeye karşılık 109.9 Milyon dolarlık hasılat yapan film IMDB üzerinden 5,2/10 oy almıştır.

 

 

Passengers

Uzay Yolcuları adlı bu filmde ise konu içinde binlerce kişiyi taşıyan yıldız gemisi uzak bir koloni gezegenine 120 yıl sürecek bir seyahat yapmaktadır. Gemide bulunan herkes ki buna mürettabatta dahil kapsüllerde uyumaktadırlar, ancak gemide bir arıza meydana gelir ve bu arıza sebebipyle geminin yolcularından biri olan Jim Prestonuyanması gereken zamandan 90 yıl önce uyanır. Uyandıktan sonrasında ise gemide ne yapacağı merak konusudur.

Önerilen Yazı  Kemal Sunal'ın Ölmeden Önce Oynadığı Son 5 Filmi

 

Filmin yönetmenliğini ise Morten Tyldum üstlenir iken yazarlığını Jon Spaihts yapmış bulunmaktadı. Bu film IMDB 7/10 puan alır iken 110 Milyon dolar bütçeyle 299.4 Milyon dolar hasılat yapmıştır.

 

 

Suicide Squad

İntihar Timi adlı bu film ise sizleri bam başka dünyalara çok farklı bir keyifte izlenime sunacaktır. Bu filmde ise bildiğimiz ve seveceğimiz bir çok karakterler bulanacaktır. Bazı karakterlere bağımlılık yapacağını uyarmakta şimdiden fayda var. Bir çok ödüle aday gösterilen filmin oyuncuları, yapımcıları, makyözleri toplamda 4 ödül kazandı.

 

1 Ağustos 2016 ‘da vizyona girin film ise 175 Milyon dolar bütçe ile 745,6 Milyon dolar hasılat elde etti. Gayet başarılı olan bu filmde ise Joker, Harley Quinn gibi karakterler yer almaktadır.

“2016 Yılında Çok Sevilen 5 Bilim Kurgu Filmi” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir