Kapat

5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

Anasayfa
Sağlık 5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları
5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

Günlük koşuşturmalar, iş yorgunluğu derken genelde çoğu insanın şikayet ettiği rahatsızlıklardan birisidir. Baş ağrısı yaş sınırı olmaksızın her yaşta görülebilen ve her insanın yaşam tarzına bağlı olarak ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Sürekli gürültülü ortamlarda bulunmak, aşırı derecede aklı yoran işlerle uğraşmak ve sinüzit migren gibi rahatsızlıklarda buna sebep olur. Günümüzde teknolojik aletlerin kullanımının artmasıyla birlikte küçücük çocukların bile baş ağrısı çektiğine hepimiz şahit olmuşuzdur.

 

 

5 Su İçmek

Su İçmek

Bazen baş ağrılarınızın sebebi siz bunun farkına varmamış olsanız bile o gün çok az su içmişseniz bundan kaynaklı olabilir. Vücudunuz gereğince su almamıştır bu nedenle bol bol su içmelisiniz. Su içmek için illa ki susamayı beklemeyin, kendi gözünüzün önünde daima su koyun zaten gözünüz gördükçe içeceksiniz. Kafeninli içeceklerden uzak durup bol bol su tüketin.

Önerilen Yazı  Saçların Dökülmesini Arttıran 5 Yanlış Bilgi

 

 

4 Sıcak Duş

Sıcak Duş

Sıcak su ile duş almak insanın vücudunda gevşeme hissi yaratır. Eğer tamamen suya giremiyorsanız bile ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ve bu su ılık olana kadar soğuk su ilave edin. Bunu yaptıktan sonrada çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Bu sayede beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı için bir çözüm yolu olabilir.

Önerilen Yazı  Aşırı Derece Kahve İçmenin 5 Olumsuz Yönü

 

 

3 Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Strese bağlı bir baş ağrınız varsa, yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatıp uyuyun, bu yöntem işinize yarayacaktır. Eğer iş veya ofis gibi bir ortamda bulunuyorsanız stresinizi azaltmaya çalışın. Gün boyu aç kaldıysanız, uykunuzu alamadıysanız veya gün içinde fazla iş yaptığınız için başınız ağrıyorsa strese bağlı oluşan baş ağrısıdır. Kendinize daha iyi bakıp vakit ayırın.

 

 

2 Masaj

Masaj

Başınızın ağrısı sizi çok rahatsız ediyorsa baskı yapabileceğiniz bir nokta, işaret ve baş parmaklarınız arasında kalan eklem noktalardır. Bu noktaya parmaklarınızla uygulayacağınız baskı baş ağrınıza iyi gelecek bir yöntemdir. Parmaklarınızı iki kaşınızın bittiği noktalara koyun ve o kısımdaki yuvarlak noktalara yerleştirdiğiniz parmaklarınızla yavaşça daireler çizin. Bu hafif masaj yöntemi baş ağrınıza çok iyi gelecektir.

Önerilen Yazı  Zayıflamaya Yardımcı Olan 5 Doğal Çay

 

 

1 Kedi Otu

Kedi Otu

Sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkisi olan kedi otu, baş ağrıları için yararlı olan bitkilerden birisidir. Günümüzde kullanılan bir çok tablet, hap ve bitki çaylarının içerisine de katılan bu bitki çeşidi baş ağrısının çözümü adına başvurulabilecek bitki türlerinden birisidir.

“5 Adımda Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları” üzerine 1 yorum

  1. Berkant Oğuzcan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir