Kapat

5 Çizgi Film Karakterinin Psikolojik Sorunları

Anasayfa
Çocuk 5 Çizgi Film Karakterinin Psikolojik Sorunları

Küçüklüğümüzde izlediğimiz çizgi film karakterlerinin o zaman her ne kadar düşünemeyecek olsak bile bizim fark etmediğimiz bazı rahatsızlıkları vardır. İşte psikolojik rahatsızlığı olan çizgi film karakterlerinden 5 tanesini ele alarak gözümüzden kaçırmış olduğumuz yada bilip bilmemezlikten geldiğimiz davranış bozuklarını ele alarak bu yazımız ile karşınızdayız.

 

 

5 Domuz Porky

 

Parkinson hastalığının belirtileri göz önüne alındığında aklınıza ilk gelecek olan Domuz Porky olacaktır. Bunun nedeni ise Domuz Porky’nin dizlerini çarpıtarak durması, heyecanlı veya sinirli olduğu zaman kekeme olması ve kambur duruşu ile parkinson hastalığının ilk belirtilerinin göstergesidir.

Önerilen Yazı  Geç Uyumanın Bebeklere Verdiği 5 Zarar

 

 

4 Safinaz

Görüntüsüne bakıldığında oldukça zayıf gözüken Safinaz’ın anoreksiya hastalığı vardır. Her zaman kendi görüşüne ve güzelliğine önem veren Safinaz’ın daha kilolu olması beklenir. Boyuna göre kilosuna doktorlar anoreksiya teşhisini koyarlar.

 

 

3 Daffy Duck

Çizgi filmdeki ördekler arasında en çılgın olan ördek Daffy Duck’tır. Daffy Duck’ta hiperaktifliğin yanı sıra her bölümde bir amaca ulaşmaya çalışan ama her seferinde başka dikkat dağıtıcı şeylere dalıp asıl yapmak istediği şeyi unutur.

Önerilen Yazı  Çocuklarda Burun Tıkanıklığına 5 Çözüm Yolu

 

 

2 Tazmanya Canavarı

Tazmanya canavarı şiddetli ruhsal değişen yapıya sahiptir. Bazı anlarda çok sakinken sinirlendiği zaman ya da canı yandığında krize girip sinirlenerek etrafta fırfır dönmeye başlar. Bu anlık krizlerin sonunda ise yine sakinleşerek normale döner.

 

 

1 Sylvester

Sylvester’ın sorunu ise tıslayark konuşmasıdır ve bu da bir rahatsızlık olarak kabul edilir. Bazı insanlarda bu konuşma şekli hiç fark edilmezken bazılarının ise sosyal hayatını olumsuz etkiler. Sylvester’ın tıslayarak konuşması ise onu oldukça tatlı bir hale getiriyor.

Önerilen Yazı  Çocuklarda Burun Tıkanıklığına 5 Çözüm Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir