Kapat

5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

Anasayfa
Kadın 5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

Makyaj yapan kişiler için makyajı yapmak kadar temizlemesi de bir o kadar önemlidir. Dışarıdan alınan temizleyici ürünlerde her zaman yeterli olamayabiliyor. Şimdi anlatacağımız 5 doğal yöntem cildinizi temizlemekle kalmayıp bakımda yapar. 5 doğal makyaj temizleme yöntemi ile karşınızdayız.

 

 • #1 Bebek Yağı

  Bu uygulamayı en iyi kullanım şekliniz pamukla olacaktır. Pamuğun üzerine sıkacağınız bebek yağı ile gözlerinizi kapatarak gözünüzün içinize sürmeden yalnızca kenarlara masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Far, eyeliner ve rimelinizin de güzelce çıkmasını sağlayacaktır.

 • #2 Zeytin Yağı

  Makyajınızı temizlemekte zorluk çekiyorsanız aklınıza gelecek ilk çözüm zeytin yağı olmalıdır. Her ne kadar bunu kullanmak size garip gelecek olursa olsun sağlıklı bir maskede olan zeytin yağını denemelisiniz.

 • #3 Yoğurt

  Her ne kadar tuhaf görünse bile makyajınızı silmek için kullanacağınız sade yoğurt anlatılacak olan diğer çözümler kadar faydası olacaktır. Yoğurdun gözünüzü rahatsız etmemesine dikkat ederek temizleyin. Ayrıca yüzünden yoğurt bakterilerini iyice temizlediğinizden emin olun.

 • #4 Aloe Vera

  Yalnızca bir yerinizin yanması sonucunda kullanacağınız değilde eğer yağlı bir cilde sahipseniz bunu kullanmanız işe yarayacaktır. Rimelinizi çıkarmak için oldukça iyi bir çözümdür. Cildinizi yumuşatarak göz çevrenizi gevşetir. Ayrıca eğer gözleriniz rahatsızsa gözlerinizdeki kızarıklığı azaltacaktır.

 • #5 Hindistan Cevizi Yağı

  Bu sıralarda kullanımı artan Hindistan cevizi yağı da makyajınızı temizlemek adına oldukça uygun bir çözüm yolu olacaktır. Yoğun bir kıvamı olan hindistan cevizi yağının elinize aldığınızda hemen erimeye başladığını görürsünüz. Bunu da diğer yağlar gibi yayarak kullanın.

 

Önerilen Yazı  Modası Asla Geçmeyecek 5 Saç Kesim Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir