Kapat

5 Kolay Bronzlaşma Yöntemi

Anasayfa
Sağlık 5 Kolay Bronzlaşma Yöntemi

Yaz aylarında bronz bir tene sahip olmak çokta kolay değildir. Lekesiz ve güneş yanıkları olmadan bronzlaşmak zordur. Piyasada bulunan bronzlaştırıcı birçok krem olmasına rağmen kimyasal olmaları nedeniyle tercih edilme oranları düşüktür ve bu kremlerin fiyatları da herkes için uygun olmayabilir. Sizde kendi evinizde yapabileceğiniz bronzlaşmak için belirli yöntemler vardır. Bronzlaşmak için neler yapılır adlı soruya verilecek en iyi cevaplar sağlıklı bir biçimde ele alındığında aşağıda ki gibi sonuçlara ulaşabiliriz.

 

 • #5 Kakao ile Bronzlaşma

  Doğal bronzlaşmak için gerekli olanlar ; 2 yemek kaşığı kakao ve vücut nemlendirici doğal bronzlaşmak için yeterli olacaktır. Bu kadar az malzeme ile istediğiniz bronzluğa sahip olabilirsiniz. İlk olarak vücut nemlendiricisini bir kaba boşaltın ve ardından bunun içerisine 2 kaşık kakao ekleyin. Kabın içerisinde bu 2 malzemeyi güzelce karıştırın. Eğer daha fazla bronzlaşmak istiyorsanız daha çok kakao ilave edebilirsiniz. İstediğiniz bölgelerinize bu karışımı uygulayın. Sonrada sürdüğünüz karışım kuruyana kadar bekleyin. Ancak bu yöntem çok kalıcı bir yol değildir.

 • #4 Çay ile Bronzlaşma

  Evde yapılması gereken yöntemler bu kadar değildir farklı yöntemler bulunur. Her sabah içtiğimiz bu siyah çay ile de doğal bronzluk sağlayabiliriz. Bunun için ilk olarak çayınızı demleyin ve demlemiş olduğunuz bu çayın demine pamuk batırın. Ardından batırdığınız pamuğu cildinize sürünüz. Daha sonra ise bu işlemi istediğiniz kadar uygulayarak doğal bronzluğa kavuşabilirsiniz.

 • #3 Zeytinyağı ile Bronzlaşma

  Yapılan bu doğal yöntemlerden bir tanesi de zeytinyağıdır. Bu uygulama beyaz tenli ve hassas cilde sahip olanların bronzlaşmak için kullanabileceği yöntemdir. Bu zeytinyağı uygulamasını cildinize uygulayın ve ilk gün 20 ikinci gün ise 30 dakika olmak üzere cildinizi alıştırın. Bu sayede cildinizi hem yumuşatmış da olur.

 • #2 Turuncu Bronzluk İçin Havuç Yağı

  Eğer turuncu bir bronzluk istiyorsanız uygulayacağınız doğal bir yöntemdir. Havuç yağı sayesinde turuncuya benzer bir bronzluk ve güzel bir cilt tonu yakalayabilirsiniz. Dilerseniz kakao yağını da karıştırıp uygulayabilirsiniz.

 • #1 Soğan ile Bronzlaşma

  Çayınızı demlerken soğan ilave ederek 15 dakika demleyin. Bu karışımın içine kakao, ceviz, gliserin, avokado ve portakal yağlarının her birisinden 2 çorba kaşığı ilave edin. Güneşe çıkmadan önce bu karışımı cildinize uygulayın ve kısa sürede bronzlaşmayı sağlayabilirsiniz.

 

Önerilen Yazı  Boy Uzamasına Yardımcı Olacak 5 Besin

“5 Kolay Bronzlaşma Yöntemi” üzerine 2 yorum

 1. Recep Çalışkan says:
 2. İsmail Can Memiş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir