Kapat

Ağzınızın Güzel Kokması için 5 Öneri

Anasayfa
Kadın Ağzınızın Güzel Kokması için 5 Öneri

Ağzı kokan birisi ile konuşmak oldukça can sıkıcıdır. Siz de ağız kokusundan muzdaripseniz, bu sorunun bir o kadar da insanı zor durumda bıraktığını kesinlikle biliyorsunuzdur. Belki konuşmaya başlamadan önce sakız çiğnemeyi denediniz, fakat sorun devam ediyorsa nefesinizin her zaman temiz kokması için yazımızda vereceğimiz bazı yararlı tavsiyelerden de faydalanabilirsiniz.

 

 

5 Her Gün Diş İpi Kullanın

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak çoğu insanın günlük rutininin bir parçası halindedir fakat  herkes diş ipi kullanmaz. Dişlerinizi diş ipi ile temizlemezseniz, dişlerinizin arasında zaman içerisinde yemek artıkları birikir ve ağzınızın içinde yaşayan bakterileri besler. Bu da ağız kokusu sorununuzu arttırır ve ağız kokusu sadece diş fırçası, diş macunu ve gargarayla baş edilmesi oldukça zor bir problemdir.Aynı zamanda, dişlerinizi fırçalarken, dilinizi de fırçalamayı unutmayın. Dilinizin üzerinde plak birikmesini de kesin olarak önleyin.

Önerilen Yazı  Saçlar İçin Yaptığımız 5 Hatalı Alışkanlık

 

 

4 Daha Çok Su İçin

Ağzınızın içerisindeki kötü bakterleri yok etmekten su sorumludur ve uzun süre su içmezseniz bakteriler hızla çoğalır. Daha çok su içtiğiniz zamanlarda, ağzınızın içerisinde daha fazla tükürük oluşur ve tükürük de bakterilerin öldürülmesine büyük bir oranda yardımcı olur. Ek olarak, oksijen bakımından zengin olan tükürük bakterilerin hayatta kalmasını daha da zor bir hale getirir.

Önerilen Yazı  5 Doğal Makyaj Temizleme Yöntemi

 

 

3 Çinko Bakımından Zengin Gıdalar Tüketin

Sağlıklı ve değişik gıdaları içine alan bir beslenme tarzınız olduğunu söyler miydiniz ? İyi düşünün, çünkü belki beslenmeniz olması gerektiği kadar sağlıklı değildir. Fındık, organik et, tohum ve kakao gibi gıdalardan doğru oranlarda tüketmek içlerinde bulunan çinko sayesinde ağzınızın zaman içerisinde temiz kokmasına katkıda bulunabilir. Çinko ağızda bakteri üremesini büyük bir oranda önler. Genel olarak ağız hijyen ürünlerinin içinde bu bileşenden sık sık görmemizin nedeni de budur.

 

 

2 Probiyotikleri Unutmayın

İyi çalışan bir sindirim sistemi ağız kokusuna yol açan toksinleri zaman içerisinde büyük bir oranda ortadan kaldıracaktır. Günlük beslenmenize probiyotikleri dahil ederek bu can sıkıcı problemden kurtulabilirsiniz. En iyi seçenekler peynir ve yoğurt gibi gıdalardan bulunan doğal probiyotikler olarak bilinmektedir. Laktoza alerjiniz varsa, sağlıklı gıdalar satan mağazalarda bulunan probiyotik takviyelerini de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Saç Bakımında Etkili 5 Doğal Yağ

 

 

1 Sigarayı Bırakın

Sigara içmek sadece dişlerinizi sarartıp ağzınızı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda ağız kokusuna da yol açar. Ağzınızda kalan nikotin kalıntıları kan damarları tarafından emilir ve tükürük üretiminizi sınırlamaya neden olur. Unutmayın: yeterli tükürük oluşmaz ise ağzınızdaki bakteri çoğalacaktır. Bu basit ipuçlarını uygulayarak siz de ağız kokusunu kolay bir şekilde önleyebilirsiniz, fakat düzenli olarak diş doktorunuzu görmeyi de ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir