Kapat

Aklımızda Yer Etmiş 5 Çizgi Film

Anasayfa
Sanat Aklımızda Yer Etmiş 5 Çizgi Film

Yaş itibariyle çizgi filmler çocuklar için üretiliyor olmalarına rağmen büyüklerinde hoşuna gider ve onlara karşıda bir çekiciliği olur. Dünya genelinde her çocuk ve her yetişkin insanın bildiği ve takip ettiği çizgi filmler bulunabilir. İzlenilen bu çizgi filmler çocukların iç dünyasını belirlemekte önde gelir.

 

Her çocuğun sevdiği bir çizgi film karakteri, kendine idol olarak belirlediği bazı karakterler bulunur. Bu sebepten dolayı çocukta da bu yönde değişimler olabilir. Sadece çocukların değil bizimde zaman zaman izlediğimiz ve aklımızda yer etmiş çizgi film karakterlerini sizler için listeledik. Listelerken sizlerin bu aklımızda yer etmiş olan çizgi filmler arasından izleyeceğiniz, izlerken eskileri hatırlayacağınız introlarınıda koymayı unutmadık.

 

 

Şirinler

1981’de televizyonda gösterilmeye başlanılan bu canlılar, büyük ilgi toplamışlardır. Şirin baba şirinlerin başıdır, kıyafeti ve beyaz sakalı ile diğerlerinden farkı belli olur. Şirin köyünde kötü ve yardıma ihtiyaç olunan bir durumda hepsi şirin babaya başvurur. Şirin köyünde 99 erkek içinde 1 kız olan Şirine bulunur. Şirinlerin en büyük düşmanlarından birisi ise büyücü Gargamel’dir. Gargamel’in Azman adında birde kedisi vardır. Aileye ve birbirlerine çok fazla değer verip her durumda yan yana olmaları şirinlerin izleyenlere vurgulamak istediği mesajlardan biridir.

Önerilen Yazı  Bilgisayar Severlerin İzleyebileceği 5 Yabancı Dizi

 

 

Pembe Panter

Ekranda yayınlanmaya başladığından beri devam eden başarısı ve değişik bir karakter oluşu sayesinde onu eşsiz kılar. Pembe panter müziğe uygun bir biçimde salınarak yürür ve hiç konuşmaz. Burada en önemli olan yalnızca iki karakter vardır. Bunlar ise büyük burunlu Friz adında bir karakter ve Pembe Panterdir.

 

 

Casper

Casper bir hayalettir ve etrafında bulunan herkes onunla arkadaş olmak istemez ve ondan korkup kaçarlar. Bu durum ise Casper’i çok üzmektedir. Fakat Casper başka hayaletler gibi canlıları korkutmak yerine onlara iyilik yapmayı hedefler. Üç amcasının yaptığı kötülüklere kızar onları kötülük yapmaktan uzak tutmaya çalışır. Bazen ise Casper yaptığı iyilikler sayesinde arkadaş edinir. Bu arkadaşlarından birisi ise Wendy’dir. Wendy de bazı bölümlerde Casper ile beraber iyilik yapar. Bu ikilinin bir ortak yönü ise kendi güçlerini kötülük yapmak yerine iyilik yapmaya kullanmalarıdır.

Önerilen Yazı  Münir Özkul Hakkında Az Bilinen 5 Şey

 

 

Taş Devri

Bu çizgi film televizyonda tam 6 sezon yayınlanan bir çizgi filmdir. Bu çizgi filmin karakterleri ise; Fred Çakmaktaş, karısı Vilma çocukları Çakıl ve ev hayvanları Dinodur. “Yabadabadu” kelimesinin beynimizde yer etmesi asıl bu çizgi filmden kaynaklanmaktadır. Komşuları ve en yakın arkadaşları olan ise; Barney Moloztaş, karısı Betty ve evlat edindikleri olan çocukları Bam Bam’dır. Fred Çakmaktaş Taş Yatağı şehrinde yaşar, bowling oynamayı sever ve arkadaşı Barney ile birlikte taş ocağında çalışır. Düzgün aile yapısına sahip olan eşlerini de çok severler bazen her ne kadar aralarında tartışma olasa da hep tatlıya bağlanır.

Önerilen Yazı  En İyi 5 Girişimci Filmi

 

 

Tom ve Jerry

Evin kedisi olan Tom’un yiyeceği ile beslenen ve küçük yuvada yaşayan bir farenin sürekli kavgası etrafında yaşanan olaylardır. Tom her zaman Jerry’nin peşinde koşar, onu kovalar fakat hiçbirisinde dahi başarılı olamaz. Jerry aklını kullanır ve her defasında Tom’dan kaçmayı başarır, galip gelir. Tom ve Jerry çizgi film boyunca birbirlerine acımasız şakalar yaparlar. Aslında bu çizgi filmde insanların anlaşmazlıkları kedi fare animasyonu olarak anlatılmak istenir. Bu çizgi filmde konuşma geçmez anlatılmak istenenler görsel yolla aktarılır.

“Aklımızda Yer Etmiş 5 Çizgi Film” üzerine 2 yorum

  1. Batuhan says:
  2. hakkı says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir