Kapat

Arzuladığınız İşi Bulmanın 5 Yolu

Anasayfa
Gündem Arzuladığınız İşi Bulmanın 5 Yolu

İş arayışı dönemindesiniz ve aynı zamanda tam olarak ne yapacağınızı bilmiyorsunuz ! İşte bu noktada aşağıda bulunan listede arzuladığınız işi elde etmek adına uygulayabileceğiniz pratik yöntemler listesini inceleyebilir, iş arayışı zamanınızı alttaki maddeler ile değerlendirerek, ideal işi bulmak için şansınızı arttırabilirsiniz.

 

 

5 Linkedin Profilinizi Güncelleyin

Linkedin profiliniz işverenlerin ilk olarak gördükleri ve özenle baktıkları şeylerden bir tanesidir. İş arayışınız profilinizi tazelemek ile başlamalıdır ve bunun için de aşağıdaki adımları izlemeniz sizin için yeterlidir: Öncelikle resminizi değiştirin. Resminizi değiştirmeniz yeni bir şeylere hazır olduğunuzun sinyallerini işveren kişilere verecektir. En son pozisyonunuzda ne yaptığınız kısmındaki tarifi değiştirerek yeni tarifiniz de yapmak istediğiniz iş için doğru kişinin sizin olduğunu gösterecek bazı mesajlar versin. Bir ya da iki arkadaşınızdan sizi inşa etmeye başladığınız yetenekler adına onaylamasını rica edin. Yaklaşık olarak 1 saatinizi Facebook ve email listenizde yer alan kişileri Linkedin hesabınıza eklemeye ayırın.

Önerilen Yazı  2018 Kanlı Ay Tutulması Hakkında 5 Önemli Bilgi

 

 

4 Paranızın Size Ne Kadar Süre Yeteceğini Hesaplayın

Eğer finansal durumumuz hakkındaki gerçeklerle yüzleşirseniz gerekli bilgiye sahip olabilir ve kontrolü elinizde tutmayı başarabilirsiniz. Bu da iş arayışımıza büyük bir oranda ivme kazandırabilir. Halihazırdaki işinizden ayrılmanız durumunda şirketin size herhangi bir tazminat ödeyip ödemeyeceğini veya şirketten herhangi bir alacağınız olup olmadığını öğrenmeye çalışın. Banka ekstrenize bakarak harcama alışkanlıklarınızı iyice bir düşünüp taşının. 3 farklı periyot belirleyin: kısa, orta ve uzun olmak üzere. Bunu elinizdeki paraya bağlı olarak belirleyeceksiniz. Her bir senaryo adına bütçe planı yapın. Tüm olasılıkları, iş arayışınızda ki ivmeyi, arzunuzu ve ne kadar risk alabileceğinizi göz önüne alarak tüm seçenekleri kendinize göre tartın. Doğru işi bulmak adına uzun bir süreye mi ihtiyacınız var, yoksa 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde bu işi bulabileceğinizi mi tahmin ediyorsunuz ? Bütçenizi göz önünde bulundurarak kendinize ait olan bir yol çizin. Belirlediğiniz süre doğrultusunda harcama alışkanlıklarınızı kendi durumunuza göre değiştirmeniz gerekebilir.Nerede olduğunuzu yeniden değerlendirmeniz adına takvimde bugünden itibaren 3 hafta sonrasının tarihini işaretleyerek daha sonra bu egzersizi tekrar tekrar yapın. Bu tarih gelene kadar da bütçe konusunu asla düşünmeyin. Tarih geldiği zamanda, bütçenize sadık kaldınız mı bunu bir kontrol edin. Riski kendi gözünüzde büyütmüş müsünüz yoksa eksik mi hesaplamışsınız ? Kendinizi yargılamayın, yalnızca durumu kendi kendinize değerlendirin. Şu anda elinizde olan paraya göre planınızı yeniden güncelleyin, en sonunda da bir karar vererek harekete geçin.

 

Önerilen Yazı  Sıradan İnternet İşleriyle Zengin Olan 5 İnsan

 

3 Sizinle Aynı Durumda Olan Bir Arkadaşınızı Bulun

 

İş arayış sürecinizde pek çok kişiyle karşılaşacaksınız ve bunlardan bazıları da sizinle aynı durumu paylaşacak kişiler olacaktır. Durumunuz her ne olursa olsun sizinle aynı pozisyonda olan ve aynı süreçleri yaşamakta olan birisini her zaman bulabilirsiniz. Bu kişiyi bulduğunuz zamanda onunla her 2 haftada bir görüşme ayarlayarak bu görüşmelere her ikiniz de aradığınız işi buluncaya dek devam edin. Görüşmeleriniz sırasında ise bunları yapın: Sizin bildiğiniz tüm tavsiyeleri paylaşın. 2 hafta boyunca kimlerle karşılaştığınızı ve ne gibi etkinliklere katıldığınızı birbirinizle konuşun.Konu hakkında uzman kişilerden edindiğiniz belirli notları karşılaştırın.Hedeflerinizi birbirinizle konuşarak paylaşın.

Önerilen Yazı  YKS Sonuçları İle İlgili Atılmış En İyi 5 Tweet

 

 

2 Banka Ekstrenizi İndirin

Para hakkında düşünmeniz adına ancak yeterli bilginiz olmadığında bu durum korkutucudur. Bu adım finansal bilginizi toplayarak analiz etmekle alakalı bir durumdur. Herhangi bir yargılama ya da değişiklik yapmak zorunda değilsinizdir, yalnızca şu adımları izlemeniz sizin için yeterli olacaktır: İlk olarak banka ekstrenizi indirin.Son 3 ayı inceleyerek harcamalarınızı kategorilerine göre sınıflandırın; yiyecek, içecek,eğlence ve yaşamsal gereklilikler olmak üzere. Her ay ne kadar, nasıl ve neler adına para harcadığınızı analiz edin.Bu harcamalara göre de kendiniz bir plan oluşturabilirsiniz.

 

 

1 Hayalinizde ki İşi Tarif Edin

Nasıl bir ofiste bulunmak ve çalışmak istiyorsunuz ? İş günleriniz nasıl geçsin ve işinizin sonunda kendinizi nasıl hissetmek istiyorsunuz ? Çok para kazanmak mı önceliğiniz, yoksa sevdiklerinizle yeterli zamana sahip olarak onlarla güzel vakit geçirmek mi ? Kendi önceliklerinizi göz önünde bulundurarak soruları arttırabilirsiniz. Bu soruların yardımıyla da kendi hayalinizdeki işi hayal etmiş olacaksınızdır.Bu sayede de kendi planınızı oluşturarak kendi istekleriniz doğrultusunda doğru işi bulacaksınızdır.

“Arzuladığınız İşi Bulmanın 5 Yolu” üzerine 1 yorum

  1. Vaprenda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir