Kapat

Aşırı Derece Kahve İçmenin 5 Olumsuz Yönü

Anasayfa
Sağlık Aşırı Derece Kahve İçmenin 5 Olumsuz Yönü

Genel olarak ülkemizde kalkar kalkmaz ayılmak için kahve tüketen insanların sayısı oldukça fazla. Her şeyin fazlasının zararlı olabileceği gibi aşırı kahve tüketmenin zararı vardır. İşte fazla kahve tüketmenin zararları adlı makalemiz ile siz değerli okurlarımıza gün içinde fazla tüketmiş olduğumuz kahvenin zararlarından bahsedeceğiz.

 

 • #1 Kalbe Zarar Verir

  Aşırı derecede kahve tüketmek kalbiniz açısından olumsuz bir etken oluşturur. Kahvenin içerisinde bulunan kafein aşırı derecede tüketildiğinde kalp ritim bozuklukları meydana gelir. Düzensiz kalp atışı sebebiyle başka rahatsızlıklarda ortaya çıkarabilir.

 • #2 Tansiyonu Yükseltir

  Günlük olarak düzenli 4-5 bardak kahve içenlerin üzerinde yapılan bir araştırmada kandaki basınç, yani tansiyonun hızla yükseldiği görüldü. Bu testler sonucunda aşırı kahve tüketiminin tansiyonu olumsuz etkilediği görülmüştür.

 • #3 Sindirim Sistemi Rahatsızlığı Yaratabilir

  Kafeinin aynı laksatiflerin özelliği gibi ince ve kalın bağırsakta kasılmaları artıracak yönde etkiler. Bu olay sonucunda da tam sindirimi gerçekleşmemiş besinlerin ince bağırsağa geçmesine sebep olur. Ayrıca krampları tetikler yönde olur.

 • #4 Uykusuzluk Yaratır

  Kafein, adenozin olarak bilinen nörotransmiterlerin aktivitesini önler. Adenozin insan beyninin doğal yatıştırıcısı olarak bilinir. Bunun seviyesi yükseldiği zaman ise sizin uyumanızı sağlar. Adenozin aktivitesini engellediği içinde uykuya dalmanızı engeller.

 • #5 Migreni Tetikler

  Kahve migreni tetiklemekte olan uyarıcıların başında sayılmaktadır. Yapılan araştırmaların sonucunda kahvenin bileşenlerinin beyinde bulunan kan hücrelerini tetikleyerek migrene sebep olduğu görülmüştür.

 

Önerilen Yazı  Sağlık Durumunuzun Tırnaklarınızda Gizli Olduğunun 5 Göstergesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir