Kapat

Avokado Yaprağı Çayının 5 Bilinmeyen Faydası

Anasayfa
Sağlık Avokado Yaprağı Çayının 5 Bilinmeyen Faydası

Hemen hemen pek çok insan avokadoyu yalnızca meyvesi tüketilen bir bitki olarak bilmektedir. Bu meyvenin şekli armuda benzemektedir, rengi yeşildir ve içerisinde büyük yuvarlak bir tohumu bulunmaktadır. Yalnızca tohuma sahip olması sebebiyle etli, lezzetli ve taze olan bu avokado meyvesi toplumun oldukça favorisi haline gelmiştir. Avokadonun kendisi genel olarak gıda ürünü, içecek hatta tıbbi olarak kullanılmaktadır.

 

Peki avokadonun da kendisi kadar yapraklarının da oldukça fazla faydaya sahip olması yeterince biliniyor mu? Evet, özellikle de insan sağlığı açısından avokado yaprakları oldukça faydalı olmakla birlikte henüz pek de popüler hale gelmemiştir. Ancak bu yaprakların faydaları hiç de yabana atılacak gibi değildir. İşte avokado yaprağı çayının bazı bilinmeyen faydaları.

Önerilen Yazı  Elma Sirkesinin 5 Önemli Faydası

 

 • #1 Astıma İyi Gelir

  Astım rahatsızlığından muzdaripseniz avokado yaprağı bunun için bir çözüm yolu olabilmektedir. 7 adet avokado yaprağını 3 bardak su ile birlikte güzelce kaynatın ve 1 yemek kaşığı buzu içerisine ekleyin. Su kaynayıp yarıya kadar indiği zaman avokado yapraklarını sudan çıkarın ve sıcakken yatmadan önce içmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olabilmektedir.

 • #2 Gerginliği Azaltır

  Avokado yaprakları gerginlik duygusunu zaman içerisinde tedavi edebilmektedir. Eğer bu tarz ruhsal bir sıkıntınız varsa 9 adet doğranmış avokado yaprağını 3 bardak su ve zerdeçal ile birlikte iyice kaynatın. Sonrasında ise bu karışıma tuz ilave edin. Kaynayan su yarıya gelene kadar bekleyin ve sonrasında da çayınızı güzelce süzün. Stresli ve gergin hissettiğiniz zamanlarda uyumadan önce düzenli olarak bu karışımı tüketebilirsiniz.

 • #3 Böbrek Sağlığını Destekler

  Avokado çayı böbrek hastalığı belirtilerini gidermek açısından oldukça faydalı olabilmektedir. Bu çay atıkların vücuttan atılmasını sağlama işlevi görmektedir, bu sayede de yabancı maddelerden ve toksinlerden böbrekleri temizlemektedir. Yatmadan önce gün boyu tüketilen avokado çayı böbrek sağlığı açısından büyük bir oranda fayda sağlayabilmektedir.

 • #4 Cilt Sağlığını Destekler

  Avokado yaprakları cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olmaktadır. Bu yapraklar antioksidan özelliğini içeriğinde barındırmaktadır. Bu sayede cildi ve gözenekleri temizlemeye büyük bir oranda katkı sağlamaktadır. Eğer taze avokado yapraklarını lapa haline getirip 5-10 dakika gibi bir süre boyunca cilde uygulayıp daha sonra da suyla yıkarsanız cildinize oldukça fayda sağlayacaktır.

 • #5 Diyabete İyi Gelir

  Avokado yaprakları kendiliğinden glikozit içerdiğinden dolayı diyabet tedavisi için kullanılmaktadır. Glikozit vücudun şeker ihtiyacını büyük bir oranda gidermektedir. Aynı zamanda aşırı kalori almanıza neden olan şeker tüketiminden sizi zaman içerisinde alıkoymaktadır. Bu sebepten dolayı da avokado yaprağı çayı diyabetin tedavisinde oldukça fazla kullanışlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir