Kapat

Badem Yağının 5 Kullanım Alanı

Anasayfa
Kadın Badem Yağının 5 Kullanım Alanı

İçerdiği antioksidanlar bakımından zengin olan badem yağı birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlara örnek olarak ise saç bakımı veya kirpik bakımı gibi şeyler olabilmektedir. Herkesin işine yarayabilecek badem yağının kullanım alanları ile karşınızdayız.

 

 • #5 Saç Bakımı

  Saça uygulanacak olan badem yağının saçı parlatma özelliği vardır. Günlük olarak kullandığınız şampuanınızın içerisine yaklaşık olarak 1-2 damla sıkacağınız badem yağı saçınıza bakım yapmak açısından yeterli olacaktır. Bu sayede badem yağının diğer etkisi de saçınızın dökülmesini önlemek olacaktır. Bunun yanı sıra isterseniz badem yağı ile evde kendi yapacağınız maskeleri uyguylayarak saçınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

 • #4 Cilt Bakımı

  Badem yağı cilde uygulandığı zaman cildi ve derinizin altını daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Ciltteki kaşıntıları azaltarak derinizin renginin korunmasına da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kaşıntılara iyi gelerek tahriş olan cildinde yenilenmesini sağlamaktadır.

 • #3 Gözaltı Morlukları

  Gözaltında yer alan morlukların iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Gece yatmadan önce bir çay kaşığı badem yağını göz altınızda yer alan morluklara sürmeniz yeterli olacaktır. Net bir sonuca ulaşmak istiyorsanız da düzenli olarak 1-2 hafta boyunca kullanmanız gerekmektedir.

 • #2 Dudak Bakımı

  Özellikle kış ayları başta olmak üzere çatlayan dudakların iyileşmesinde de badem yağının etkisi oldukça büyüktür. İlaç niteliği taşıyan badem yağını dudağınıza sürmeniz sonucunda pembemsi ve yumuşak dudaklara sahip olacaksınızdır.

 • #1 Kirpik Bakımı

  Badem yağı saçlarda yarattığı sağlıklı görünümü aynı şekilde kirpikler içinde yerine getirmektedir. İçeriğindeki E ve D vitaminleri sayesinde köklerin daha iyi beslenmesini sağlayarak kirpiklerinizin daha güçlü olmasını sağlar.

 

Önerilen Yazı  Selülit Nedeni Olan 5 Yiyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir