Kapat

Biberiye Tedavisi ile Daha Güzel Saçlara Sahip Olun

Anasayfa
Bitki Biberiye Tedavisi ile Daha Güzel Saçlara Sahip Olun

Saçlar herkes açısından en fazla dikkat çekmekte olan kısımdır. Eğer sizde sağlıklı yoldan saçlarınızı güzelleştirmenin yolunu arıyor iseniz biberiye sizin için ideal bir çözüm yolu olacaktır. Biberiye, saç derisindeki kan akışının hızlanmasına yardımcı olarak saçlarınızın normale göre daha hızlı bir şekilde uzamasına büyük bir oranda yardımcı olur. İşte sizlerinde kolaylıkla uygulayabileceği ve sonucunda harika saçlara kavuşabileceği biberiye ile bazı tedavi yolları.

 

 

Saçı Uzatan Tonik

Eğer sizde daha uzun saçlara sahip olmayı istiyorsanız bu biberiye ile yapılacak olan tonik sizin için oldukça faydalı bir çözüm yolu olacaktır. Bu uygulamayı hazırlamak için size gerekli olan malzemeler ise: 4 bardak su ve 2 yemek kaşığı biberiyedir. Uygulanışına gelecek olursak: hazırladığınız 4 bardak suyu biberiye ile birlikte yaklaşık olarak 10 dakika boyunca kaynatın. 10 dakikanın sonunda ise suyu iyice süzün.Bu karışım soğuduğu zaman ise doğrudan kafa derinize uygulayın. Bu işlemi kolay bir şekilde uygulamak için ise sprey kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Siyah Noktalara Karşı 5 Çözüm Yolu

 

 

Saç Dökülmesi İçin Biberiye Yağı

Eğer saç dökülmesi gibi bir probleminiz varsa biberiye yağını kullanmak stres,yaşlanma ve bazı kalıtsal faktörlerin etkilerini tersine çevirmenize yardımcı olabilir. Biberiye yağını bir aktardan kolay şekilde alabilirsiniz ya da dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Biberiye yağını yapmak için gerekli olan malzemeler ise: yaklaşık olarak 200 gr biberiye yaprağı ve 250 ml zeytinyağı olacaktır. Bu tarifin uygulanışı ise: Kurutulmuş şekilde olan biberiye yapraklarını bir şişenin  içerisine koyun. Daha sonra ise kap dolana kadar zeytinyağını ilave edin. Bu karışımın yaklaşık olarak 1 ay boyunca karanlık bir yerde beklemesi gerekmektedir. Bir ayın sonunda ise yağı süzerek haftaysa 2 veya 3 kez olmak üzere kafa derinize masaj yardımıyla uygulayın.

Önerilen Yazı  Hurmanın 5 Önemli Faydası

 

 

Yağlı Saçlar İçin Biberiye

Saç kökleriniz normal zamanlara göre fazla sebum tüketmeye başladığında yağlı saçlara sahip olmuş olursunuz. Bu da sizin hoşunuza gitmeyecek kirli bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu durumun ilerleyerek artmasını engellemek çin önlem almanız gerekmektedir. Bu uygulamada gerekli olan malzemeler: 15 gr nane yaprağı, 15 gr biberiye yaprağı,125 ml su ve 100 ml elma sirkesidir. Uygulanışı ise: yarım bardak suyunuzu kaynatarak içserisine biberiye ve sanayi ilave edin. Daha sonra yaklaşık olarak 15 dakika boyunca soğumaya bırakarak yaprakları süzün. Süzme işleminden sonrada elma sirkesi ekleyerek doğrudan masaj yardımıyla kafa derinize uygulayın.

 

 

Saçtaki Beyazları Önler

Biberiye, içeriğindeki pigmentasyon özellikleri sayesinde saçtaki beyazları zaman içerisinde en aza indirmeye ve saçlarınızı güçlendirmeye büyük bir oranda yardımcı olur. Bu uygulamada kullanılacak malzemeler: 500 ml su ve 100 gr sudur. Uygulama şekli ise: suyu ısıtarak kaynamaya başladığı zaman içerisine biberiye yağınızı ilave edin. Ocağı kapatarak kabın üzerinin kapanmasını sağlayın.Karışım soğuduğu zaman ise süzerek kafanıza masaj yardımıyla uygulayın.

Önerilen Yazı  Tırnakların Kırılmadan Uzatmak İçin 5 Yardımcı Yol

 

 

Saç Kepeği İçin

Eğer kepek gibi bir probleme sahipseniz biberiye yağını ve kına kına otunu birleştirmeniz sizin için kolay bir özüm yolu olacaktır.Biberiye kepek açısından en iyi çözümlerden bir tanesidir. Gerekli olan malzemeler: 2 litre su, 200 gr biberiye, 300 gr kına kına otudur.Uygulanışına gelecek olursak: suyunuzu kaynatarak içerisine kına kına otunu ilave edin.Ardından ise, orta ateşte bu malzemelerin yaklaşık olarak 15 dakika boyunca demlenmesini sağlayın. 15 dakikanın ardından da karışıma biberiyeyi ekleyin ve ocağı tamamen kapatın.Soğuduktan sonra bu karışımı süzerek cam bir kap içerisinde saklamaya alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir