Kapat

Bilgisayar Severlerin İzleyebileceği 5 Yabancı Dizi

Anasayfa
Sanat Bilgisayar Severlerin İzleyebileceği 5 Yabancı Dizi

Günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojik aletler, teknolojik aletlerin içindende daha çok bilgisayar ile haşır neşir olan insanlar var. Haşır neşir derken tabi ki de normal bir bilgisayar kullanıcısının yaptıklarından daha çok şey bahsediyorum canım ?. Yazılım ile ilgili diziler yada bilgisayar ile ilgili diziler dediğimizde maalesef ki önümüzde pek fazla bir seçenek kalmıyor. Bu alanda ki yapımların azlığı ise bizi hepsini izlemeye itiyor.

 

Bilgisayar konulu dizilere göz attığımızda ise bilgisayar ile haşır neşir olan insanların bu tür dizilerden keyif aldıkları açıkça ortada. Bir çok televizyon dizisinin yanı sıra bilgisayar ve yazılım gibi diğer konularda dikkat çeken dizlerin genel bir sıralaması yaptığımızda karşımıza aşağıda ki gibi en iyi 5 bilgisayar severlerin izleyebileceği dizi listesi çıkıyor.

 

 

5 Scorpion

IMDB tarafından 7,2 puan alan televizyon Amerikan televizyon dizisidir. İlk bölümü 22 Eylül 2014’te yayınlanan diziyi izlerken adeta çok ayrı hislere kapılıyorsunuz. Bir yandan dünyada ki en iyi dahiler bir araya toplanır iken akıl almaz sorunları çözmelerini ve Amerika devletinin iç güvenliklerinde sözleşmeli olarak görev yaptığını göreceksiniz. İmkansız denilen görevleri yerlerine getirip, görevlerini başarıyla sergiledikleri ayrıca birazda bu dahilerin kendi hayatlarını izleyeceğiz. Ekibin özelliği ise bir birlerini tamamlamaktan gelir. Toby ekibin doktoru ve psikoloğu olarak görev yapar iken Happy ise ekibin mekanikçisi olarak görev konumundadır. Ekibi kuran Walter O’Brien ise ekibin yazılımcısı gibi işleri üstlenir iken bu dahiler dünya ile iletişim kurmakta zorlanırlar bu ekip için ise Paige dış dünya ile dahi ekibinin iletişim kurmalarını sağlar. Ajan Cabe Gollo ise bu ekibin hükumet temsilcisidir. Bunları çeşitli olayları üstün zekaları ile çözerken izlemek insanlara ayrı bir keyif veriyor.

Önerilen Yazı  Mona Lisa Tablosu Hakkında Bilmediğiniz 5 Bilgi

 

 

4 Person Of Interest

IMDB tarafından 8,5’lik bir oy alan Amerikan televizyon dizisidir. Dizinin konusu ise Harold Finch ile arkadaşı Nathan Ingram suçluları kameralardan izleyebilecekleri ve makinenin yapay zekası sayesinde olacak olanları önceden sezip devlete verebilmesi adına makine yaratırlar ve bunu devlete 1$’a satarlar. Bu sisteme makine adına verirler ve makine suçları ilgili ve ilgisiz şekilde ayarlar. Makine her bir vakaa için numara verir ve bu numaralar her bir kişiyi ifade eder. Numaralar yolladıktan sonrasında ise bu kişinin suçlu yada kurban olduğu belli değildir. Makine sadece bu kişinin izlenilmesini bildirir. İlgisiz olarak adlandırılan bölüme arkadaşı Nathan bir arka kapı bırakır ve Finch bunu görüp kapatır. Ardından kapattığı sırada ilgisiz olarak arkadaşı Nathan’ın numarası düşer fakat göremez. Halka açıklanacağı zaman bu sistem arkadaşı Nathan bir bomba patlatılarak öldürülür. Bunun üzerine sistemi yeniden inşaa eden Finch ilgisiz olayları çözmek üzere yanına bir arkadaş alır. İlk zamanlarda sadece sorun çözmeye dayalı olan dizinin ilerleyen bölümlerde ne kadarda yapay zekanın neler yapabileceğini ve iki yapay zekanın nasılda savaştığını göreceğiniz bir bölümde çok heyecanlanacaksınız.

Önerilen Yazı  En Etkileyici 5 Bollywood Filmi

 

 

3 Silicon Valley

IMDB tarafından 8,6 oy alan bir Amerikan televizyon dizisidir. 2017 yılında 4. sezonu bitiren dizi 2018 yılı için 5. sezon iznini aldı. Hepimizin teknolojinin baş yeri olarak adlandırdığımız Silikon Vadisinde özgün fikirler ile bir girişimcilik başlatan Richard Hendriks ve ekibinin başından geçen bu zorlu yarışı inceleyeceğiz. Herkes gibi küçük bir garajda başlayan Richard ve ekibinin zorlu teknolojik çözümleri, birden fazla teknolojik ürün ortaya çıkarmaları gibi ve ardından bunları sunmaya geldiğinde karşılaştıkları sorunlar gibi bir çok zorlu yolu izleyerek kendinizi onların yerlerine koyabilirsiniz. Başlarından geçen olayları izlerken pek çok farklı yönden keyif alacak. Yaşadığınız zorluklarda nasıl çözüm alabileceğinizi birazda olsa sezmeyi başara bileceğiniz bir dizi.

 

 

2  Mr. Robot

IMDB tarafından 8,6 oy alan, ilk bölümü 24 Haziran 2015’te yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Havası,duruşu içinde bulunan ortam ile tamamen kendinizi başka bir boyutta izleyeceğiz ve büyüleneceğiniz ve biran önce bölümlerini bitireceğiniz bir siperpunk, dram ve psikolojik gerilim dizisi. Bir çok ödül alan dizi için ise kendinizi birden bire yer altı dünyasında bulacak ve aşırı derecede bir gerilim yaşayacaksınız. Karanlık yer altı dünyasınında yer alan bir hacker grubunun onunla iletişime geçmek için sistemine zarar verdikten sonrasında bütün olaylarlar başlar.

Önerilen Yazı  En İyi 5 Girişimci Filmi

 

 

1 Westworld

IMDB tarafından 9,0 oy alan, ilk bölümü 2 Ekim 2016’da yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Son zamanlarda ise dünyada büyük ses uyandıran ve gerçek anlamda izleyici sayısının çok olmasından dolayı oldukça popüler bir dizidir. İlk sezonu 100 milyon dolar gibi bir rakamın üzerinde yayınlanmaya başlayan bu dizinin aslında bir ne kadarda kaliteli olduğunu gözler önüne sermeye yeter gibi. Dizinin ilerlemesi ise Westworld adlı bir parka tıpkı insanlara benzeyen makineler yapılır. Westworld zamanla ziyaretçi almaya başlar. İnsansı yapay zeka olan makineler tamamen insana benzer şekilde çalışır ve gelen ziyaretçiler hiç bir farklılık göremezler. Yapay zekaların ise her hangi bir sorun oluştuğunda onları durdurarak hafızalarını siler, gerekli tamirleri yapar ve eski işlevlerine koyarlar. Fakat bir zaman sonra olanların farkında olan ve tamamen bilinçlenen Maeve parktan kaçmak için bu parkın tamir eden doktorlarını onu oradan çıkarabilmek için zorlar. Git gide işler karmaşık bir hal alır.

 

“Bilgisayar Severlerin İzleyebileceği 5 Yabancı Dizi” üzerine 6 yorum

  1. Recep Çalışkan says:
    • Levent Keleş says:
  2. Gökser says:
  3. İsmail Can Memiş says:
  4. Zeynep says:
  5. Sinan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir