Kapat

Bilinen 5 Doğal Arındırıcı Besin

Anasayfa
Sağlık Bilinen 5 Doğal Arındırıcı Besin

Vücudunuzda bulunan toksinleri ve zararlı elementleri atmanıza yardımcı olabilecek bazı önemli besinler bulunur. Bu tür besinler sizin sağlıklı kalmanıza büyük bir oranda yardımcı olur. Genel olarak herkesin başına gelen ödemler, çatlak oluşumu ve zayıf kan dolaşımı gibi bazı problemlerin üstesinden bu besinler yardımıyla kurtulabilirsiniz. İşte sizin sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilecek bazı besinler.

 

 

5 Rezene

Oldukça güzel bir kokuya sahip olan rezene aynı zamanda arındırıcı etkisi bulunmakta olan besinlerin içerisinde yer alır.Rezene sindirimi kolay hale getirmede ve gaz söktürme konusunda oldukça faydalı olan bir besindir. Aynı zamanda demlenerek tüketildiğinde vücudunuzda bulunan fazla suyun atılmasına büyük bir oranda fayda sağlar. Bu nedenden dolayı bu tarzda probleme sahip olan kişiler tarafından rezene oldukça sevilen bir besin haline gelmiştir. Aynı zamanda rezene akciğerlerdeki balgamın sökülmesine de büyük bir oranda yardımcı olur. Rezeneyi dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Rezenenin aşırı tüketiminden kaçınmanız gerekir çünkü fazla tüketimi rahatsızlığa neden olabilir. Eğer vücudunuzu arındırmak istiyorsanız rezene çayını üç gün boyunca içip ardından bir süre ara vermeniz en iyisi olacaktır. Diğer günlerde ise bu sürece yardımcı olmak için bol bol su tüketmeye özen gösterin.

Önerilen Yazı  Sivilce Oluşumunun 5 Nedeni

 

 

4 Aloe Vera

Aloe vera vücudun arındırılması açısından oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Aloe vera zaman içerisinde akciğerlerde birikmiş olan toksinleri yok eder ve karaciğeri büyük. bir oranda canlandırmaya yardımcı olur. Yiyeceğiniz aloe veranın doğal olmasına kesin anlamda özen göstermelisiniz çünkü piyasada bulunan bazı ürünler aloe veranın kendi etkinliğinin azalmasına neden olan maddeleri içermektedirler. Karaciğerinizin gün içerisinde düzenli bir şekilde çalışabilmesi için her sabah yaklaşık olarak 1 çay kaşığı aloe vera yiyip ardından da su içebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Sigarayı Bırakmanızı Sağlayacak 5 Neden

 

 

3 Yeşil Çay

Yeşil çayın her yönden vücuda bir çok faydası bulunmaktadır. İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücudunuzu arındırmak adına harika bir etkendir. Aynı zamanda yeşil çayın içeriğinde klorojenik asit bulunur. Bu asit zaman içerisinde sindiriminizin güçlenmesine yardımcı olur ve vücudunuzu toksinlerden arındırır. Gün içerisinde yeşil çayı tüketmek sizin için bir çok fayda sağlayacaktır.Bunun yanında da su içmeye de özen göstermelisiniz.

 

 

2 Kiraz

Kirazın harika tadının yanı sıra arındırıcı bir besin olma özelliği de vardır. Kiraz içeriğindeki potasyum anlamında büyük bir oranda zengindir ve idrarı zamanla arttırarak vücuttan atarak arınmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kiraz metabolitlerin zaman içerinde yok edilmesine yardımcı olarak ağır bacak hissini azaltmaya yardımcı olur.

Önerilen Yazı  Gribi Hızlı Atlatmak İçin 5 Öneri

 

 

1 Atkuyruğu

Bilinmekte olan bu tür bir yabani bitki doğal ilaç halini almış bulunmaktadır. Atkuyruğu sahip olduğu özelliklerinin arasında harika bir dost olmasını görebiliyoruz. Atkuyruğu genel anlamda idrar oranınızı %30 şeklinde arttırabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede toksinlerden arınarak böbrekleriniz ile prostatınızın düzgün çalışmasını büyük bir oranda kolay bir hale getirir. Aynı zamanda atkuyruğu böbrek taşlarını küçültme özelliği ve böbrekleri süzme yeteneğini arttırdığı kanıtlanmıştır.

“Bilinen 5 Doğal Arındırıcı Besin” üzerine 1 yorum

  1. hayatvesiz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir