Kapat

Böceklerden Kurtulmak İçin 5 Doğal Çare

Anasayfa
Hayvan Böceklerden Kurtulmak İçin 5 Doğal Çare

Haşere ve mutfağınızı saran küçük karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olan böcek ilaçları bizi krize sokan böceklerin türüne ve habitatına göre değişiklik gösterirler. Evinizde istemediğiniz, iğrenç misafirler için daha farklı, daha etkili ,daha doğal çözümler arıyorsanız size vereceğimiz tavsiyeler yardımcınız olabilir. Ömrümüzün büyük bölümünde istemediğiniz her türlü şeyle karşılaşmanız gibi bir gerçek var.

 

Bunlardan en kötüsü de karşılaşmak istemediğiniz böceklerdir. Bu böceklerin bir sürü türü vardır, karıncalar, hamam böceği ve diğer böcek türleri.Ha böcek olarak görmediğim fareler var birde.. Durum ne olursa olsun problemin en ince ayrıntısına inerek kendimize çözümler üretmemiz gerekir. Kendimizce  çıkardığımız çözüm stilleri böcek ilaçlarının bize vereceği zararlardan da bizi korumakta bize yardımcı olur.Burada size zararlılardan kurtulmayı sağlayacak zehirlerin yapımını ve bir süreliğine de olsa onları unutmanızı sağlayacak bazı ev yapımı çözümleri 5 madde üzerinden göstermeye çalışacağız.

Önerilen Yazı  Görebileceğiniz En Değişik 5 Hayvan

 

1 Kişniş

Kişniş bitkisi, haşerelerden kurtulmak için kullanabileceğiniz en büyük kovuculardan biridir. Kişniş bitkisini 10 dakika gibi bir süre kaynatıp, kaynatılan karışımı süzüp diğer birkilerin üzerine spreyle sıkarsanız çok büyük yararları olduğunu göreceksiniz.

 

2 Lavanta

300 gram gibi bir miktarda lavanta yaprağı ve bir litre suyu karıştırarak karıncaları her noktadan uzaklaştırabilirsiniz. Karışımı kaynattıktan sonra soğutup kullanırsanız daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Önerilen Yazı  Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi

 

3 Şeker ve Karbonat Kullanımı


Böcekleri yok etmek için kullanılan zehir karışımlarından biriside bu dur. Aynı anda en çok talep edilenlerden biride budur.

 

4 Sarımsak, Güçlü Bir Böcek İlacı


Bahçenizdeki bitkilerinizi, böceklerin ulaşamayacağı bir alanda büyütmek için en etkili yollardan biri sarımsak kullanmaktır. Sarımsak gayet etkili bir böcek kovucudur.

 

5 Fareleri Sodyum Bikarbonat ile Ortadan Kaldırın


Hiç şüphesiz ki, fareler bize en çok rahatsızlık veren hayvan türlerinden biri. Buna ek olarak, fareler etkilerini gece gösteren hayvan türlerindendir. Uyurken duvarlardan gelen fare tıkırtılarını duymak çok ürkütücü gelir.Fareleri doğal yollar ile kovmak istiyorsanız, sodyum bikarbonat size yardımcı olacak en büyük ilaçtır. Sodyum bikarbonatı, un ve şeker ile karıştırmanız yeterlidir. Şeker, diğer maddelerden daha fazla miktarda koyulmalıdır (göz kararı yarısı ya da daha fazlası).Bu karışımı farelerin beslenebileceği ufak kaplara koyun. Fareler tarafından tüketildikten sonra, karbondioksitin midesinin içinde bulunan asit ile temas ettiğinde çıkarmış olduğu gazlar sebebiyle öleceklerdir.

Önerilen Yazı  En Güzel 5 Kuş Türü Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir