Kapat

Boyun Ağrısı Geçiren 5 Yöntem

Anasayfa
Sağlık Boyun Ağrısı Geçiren 5 Yöntem

Gündelik çalışmalarımızda ya yatma şekil bozukluğumuzdan meydana gelen boyun ağrısı geçirme yöntemleri ile artık hayli bir haşır neşir oluyoruz. Gerek sıkı çalıştığımız günlerde gerekse de stress ile uğraştığımız zamanlarda hayli bir boyun ağrısı ile baş başa kalabiliyoruz. Bizlerin canını hayli bir sıkan ve acayip derecede huysuz hissetmemize sebep olan ağrıdan ise bazen ne yaparsa yapalım kurtulamıyoruz. Yatıp kalktığımızda da yada ağrı kesici içtiğimizde de devam eden bu ağrıdan kurtulmanın çeşitlerini sizler için aşağıda ki gibi sıraladık.

 

 

5 Elma Sirkesi

Kulağa biraz garip gelse bile yapacağımız şey aslında çok basit bir şey olmaktadır. Peçeteye damlattığınız bir kaç damla elma sirkesini boynunuza koyunuz. Elma sirkesi boynunuzda ki kasları gevşeterek kan dolaşımını hızlandıracak ve boyun ağrınızı yavaş yavaş geçirecektir. Kokusundan dolayı pek tercih etmeyeceğiniz bir yöntem olsa bile diğer yöntemlere göre oldukça etkili bir yöntemdir.

Önerilen Yazı  Baş Dönmesinin 5 Nedeni

 

 

4 Kereviz Yaprağı

Elma sirkesi kadar etkili olan bu yöntemde tamamen kereviz yaprağından kaynaklanmaktadır. Kereviz yaprağını kesip kaynayan suya attıktan sonrasında boynunuza koyabilirsiniz. Boynunuza koyduktan sonrasında ise yapmanız gereken tek şey boynunuzu bir bezle sarmak olacaktır. Bu sayede de boynunuzda yer alan kasların yumuşaması sağlanabilir.

 

 

3 Merhem yada Ağrı Kesici

Eğer boynunuzun ağrısından aşırı derecede rahatsız oluyor iseniz diğer yöntemlere göre uygulayabileceğimiz en etkili yöntemlerden biriside ağrı kesici içmektir. Eğer gün içinde merhem süremeyecek durumda ve kokusunun olmasını istemiyor isek boynumuzu geçirecek tek şey ağrı kesici olacaktır. Bazen bazı durumlarda ne kadar ağrı kesici geçirmese bile bazı durumlarda ise bizim işimize yarayıp ağrıyı alabiliyor.

Önerilen Yazı  Akciğer Sağlığını Geliştiren 5 Gıda

 

 

2 Egzersiz

Eğer dışarıda isek ve yanımızda ne ağrı kesici yada yapacağımız hiç bir şey yok ise yapmamız gereken boyun masajı ve egzersiz olacaktır. Boynumuza oturduğumuz yerden ve küçüklükte ki beden eğitimi derslerinden öğrenmiş olduğumuz boyun hareketlerini yaparak bir nevi boynunuzda yer alan kaslarınızın sertliğinin azalmasını ve etkili yöntemden birininde bu olduğunu göreceksinizdir. Eğer sürekli bir boyun ağrınız var ise sizleri en kısa sürede boyun ağrısından kurtaracak çözüm budur.

Önerilen Yazı  Avokadonun İnsan Sağlığına 5 Faydası

 

 

1 Sıcak Su

Yapmış olduğumuz boyun ağrısı geçirme yöntemlerinin hiç biri etkili olmasa bile vücudumuzu en rahatlatacak şey sıcak sudur. Sıcak su ile alınan duş, özellikle de boynumuza tutmak ve suyun altında iken masaj yapmak boyun ağrınızı alacak şey olabilir. Eğer duştan bir süre sonrada boyun ağrımız devam ediyor isek boynumuzu yumuşatması için sıcak su torbasına kaynar suyu koyup sıcak su torbasını boynumuzu koyarak üstünde durabiliriz. Bu sayede artık boyun ağrımız geçmiş olacaktır.

“Boyun Ağrısı Geçiren 5 Yöntem” üzerine 2 yorum

  1. Berkant Oğuzcan says:
  2. Ozan Can Oruç says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir