Kapat

Burun Estetiği Hakkında Bilinen 5 Yanlış Şey

Anasayfa
Sağlık Burun Estetiği Hakkında Bilinen 5 Yanlış Şey

Güzel görünmek, hem kadın hem de erkekler için vazgeçilmez bir arzudur. Kulaktan dolma bilgilerle yaptırılan estetik operasyonlar, istenmeyen sonuçlara yol açabilir gibi duyumlar git gide günümüzde artmaktadır. Fakat bu düşünceler oldukça yanlıştır. Burun ameliyatı kişilerin genel yüz görünümünü geliştirip iyileştirdiği için, yüz plastik cerrahi sonuçlarını beraberinde getirmektedir. Aynı zamanda kişinin burun yapısından kaynaklı deviasyon gibi problemlerin düzeltilmesine ve burun fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına da imkan sağlamaktadır. İşte bu yanlış düşüncelerden 5 tanesi.

 

 • #1 Burun Estetiği Basit Bir Ameliyattır

  Burun estetiği, oldukça yaygın bir prosedür haline gelmiştir ve genel inanışın aksine oldukça karmaşık ve zor bir prosedürdür. Bu nedenle başarılı bir burun estetiği sonucu için, doktorunuzun sizin için gerekli zamanı ve kaynakları ayırdığından emin olmanız gerekmektedir. Burnun anatomik yapısına hakim, estetik anlayışı doğru olan bir cerrah burun kemik ve kıkırdak yapısını, cilt kalınlığını ameliyat öncesi değerlendirecek, güvenli ve etkili bir tedavi planı oluşturarak bunu gerçekleştirecektir.

 • #2 Her Plastik Cerrahı Burun Estetiği Ameliyatı Yapabilir

  Burun estetiği ameliyatı söz konusu olduğunda, iyi bir cerrahın prosedürü gerçekleştirmesi çok fazla önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi rinoplasti çok karmaşık bir işlemdir ve mümkün olan en iyi sonuçların alınması ve revizyon cerrahisi gerektiren istenmeyen komplikasyonları önlemek adına, deneyimli ve kabiliyetli bir cerrah tarafından uygulanması şarttır.

 • #3 Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Burun Doğal Gözükmez

  Rinoplastinin amacı burnun görüntüsünü iyileştirerek daha dengeli bir yüz oluşturmaktır. Bu düsturdan uzaklaşmadığınız sürece ortaya çıkacak sonuç, elbette doktorun yeteneğini ve deneyimine bağlı olarak doğal ve doğala en yakın şekilde olacaktır. Bu noktada hastaların, burun estetiği ameliyatları yolculuğunda, doktorlarıyla iş birliği yapması, beklentilerini doğru ifade ederek, beklentilerinin gerçeklikleri konusunda açık olmaları önemlidir.

 • #4 İstediğim Burun Görünümüne Sahip Olabilirim

  En sevdiği şarkıcının, sinema sanatçısının burnunun aynısına sahip olmak isteyen pek çok hasta ile karşılaşılmaktadır. Ancak her burun kendi içerisinde eşsiz özelliğe sahiptir. Ve bir kişide çok güzel görünen bir burun, bir başka kişide pekte iyi durmayabilir. Bunun nedeni herkesin yüz özelliklerinin birbirinden farklı yapıda olmasıdır. Bu nedenle her hasta için ayrı bir ameliyat planı tasarlanmalıdır. Bu noktada hastaların beklentilerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığı konusu da önemlidir.

 • #5 Gözlerde Çok Morluk Olacak

  Göz çevresi morlukları, birçok hastada ortaya çıkmaz (Deneyimli bir cerrah tarafından, özenli şekilde burun estetiği operasyonu yapılmış ise, hastanın çok kalın bir kemik yapısı, anestezi sırasında kontrollü hipotansiyona karşı sürpriz bir direnç, sigara vb. alışkanlıklar yoksa, operasyon hemen sonrasında soğuk uygulama etkili şekilde yapılmış ise), ya da oluşursa, hafif morluk şeklinde kendisini gösterebilir. Hafif sararma ve hafif şişlikler (morlukla kıyaslandığında) daha fazla görülmektedir.

Önerilen Yazı  Erken Yaşlanmayan Neden Olan 5 Yiyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir