Kapat

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin 5 Doğal Yöntem

Anasayfa
Sağlık Çabuk Yağlanan Saçlar İçin 5 Doğal Yöntem

Eğer saçlarınızı yıkadıktan kısa bir süre sonra yağlanmaya başlıyorsa yani 1-2 gün içerisinde yağlı saç tipine sahipsiniz demektir. Saçlarda oluşan bu yağ kafa derisi tarafından saçları korumak amacıyla üretilir. Çabuk yağlanmaya meyilli yağlı saç tipinde bu koruyucu yağların üretimi daha fazladır. Sizler çabuk yağlanan saçlardan bıkmış durumunuza geldiğinizde ve artık hemen hemen her gün yağlanan saçlarınızdan kurtulmak istiyor iseniz sizler için hazırlamış olduğumuz çabuk yağlanan saçlar için doğal yöntemleri aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

 

 

5 Elma Şırası Sirkesi

Yağlı saçlarınızın söz konusu olduğu zaman etkili çözüm yollarından birisi de elma şırası sirkesidir. Bunun içerisinde bulunan asetik asit saç derinizin pH seviyesini düzenleyerek aşırı derecede yağ üretimini engeller. Ayrıca temizleyici özelliği sayesinde saç derinizde bulunan kalıntıları da derinlemesine temizlemeye yardım eder. Bir bardak suyun içerisine 3 yemek kaşığı elma şırası sirkesi katın. Yağlı saçlara uygun olan bir şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra yaptığınız bu karışımla saçınızı durulayın. Daha sonra ise bu karışımı biraz beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Bu işlemi de haftada 3 kez tekrar edebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kuru Yaban Mersini 'nin Sağlık Açısından 5 Faydası

 

 

4 Aloe Vera Jel

Yağlı saçlara bir diğer çözüm yolu ise aloe vera jel kullanmaktır. Yağlı saçlardan kurtulmak için aloe vera içerikli şampuanlar kullanılabilir, aloe vera jelini kullanacağınız şampuana katabilirsiniz. Bir bardak şampuanın içine 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı taze aloe vera jeli ekledikten sonra karıştırın. Saçlarınıza bu karışımı sürün ve bir süre bekleyin. Daha sonra ise saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Bu uygulamayı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Biberiye Çayının 5 Önemli Faydası

 

 

3 Limon Suyu

Limon saç problemleri için kullanılabilen doğal çözüm yollarından bir tanesidir. Saçların sağlıklı olmasını sağlayacak pek çok vitamin ve mineral limonda fazlaca bulunur. Asidik bir yapıda olması sebebiyle saç derisinin pH değerini düzenler. İki bardak suya 2 limondan sıktığınız suyu ilave edin ve karıştırın. Karışımın içerisine 3 çay kaşığı bal ekleyerek karıştırmaya devam edin. Bu karışımı saç dibinizden saç uçlarınıza kadar sürün ve bir kaç dakika masaj yaparak bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Çözüme kavuşmak için haftada 3 kez uygulayın.

 

 

2 Yumurta Sarısı

Aşırı derece yağlı saçlarınızdan kurtulmak için yumurta sarısı hızlı bir yöntemdir. Bu yöntemin çok daha eski çağlardan beri kullandığı düşünülmektedir. İki yumurtanın sarısını iyice ezerek karıştırın ve yumurta sarısına 4 damla limon suyu ekleyerek karıştırın. Saçlarınızı ıslatın ve bu karışımı saçlarınıza sürün.5 dakika boyunca bekleyin ve ardından saçınızda kalıntı kalmayacak şekilde durulayın.Bu uygulamayı haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Maden Suyunun 5 Faydası

 

 

1 Siyah Çay

Siyah çayın kimyasal yapısında yer alan tannen asitleri sayesinde saç derinizdeki gözenekler sıkılaşarak aşırı yağın saç derinizden arınmasını sağlayacaktır. Bir bardak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar çayı ekleyin ve 10 dakika kadar bir süre kalmasını sağlayın.Çay yapraklarını süzdükten sonra kalanını oda sıcaklığında soğumaya bırakın.Ilık hale gelen bu suyu saçlarınızı dökün.Beş dakika beklettikten sonra önce suyla daha sonra şampuanla yıkayarak durulayın.Bu uygulamayıda haftada 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

“Çabuk Yağlanan Saçlar İçin 5 Doğal Yöntem” üzerine 1 yorum

  1. YAsemin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir