Kapat

Çatlaklardan Kurtulmanın 5 Farklı Yolu

Anasayfa
Kadın Çatlaklardan Kurtulmanın 5 Farklı Yolu

Çatlaklar, kadınlar adına estetik açıdan en çok can sıkıcı olan şeylerden bir tanesidir. Çatlakların sağlığımız açısından zararlı olmadığını hepimiz biliriz ancak yine de bizi biraz rahatsız edebilirler, örneğin kısa bir etek ya da mayo giydiğimizde. Mutfağınızdaki malzemelerle hazırlayabileceğiniz losyonları uygulayarak çatlakları iyileştirebileceğinizi daha önceden hiç duymuş muydunuz ? Okumaya devam edin, size çatlak oluşumunu önlemek ve var olan çatlakların görünümünü iyileştirmek adına uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri anlatacağız.

 

 

 • #1 E Vitamini

  Bu vitamini örnek iki şekilde kullanabilirsiniz. İlk yöntem ; eczanelerden E vitamini kapsüllerinden alabilir, kapsülü açarak içindeki yağı çatlak olan bölgelere direk olarak uygulayabilirsiniz. Bunu her gün duştan sonra en az bir kez yapmanız gerekmektedir. 15 dakika beklettikten sonra ise nemli bir bez yardımıyla silebilirsiniz. İkinci yöntem olarak ise, E vitamini bakımından zengin yağları cildinize yedirmektir. Bunlardan bazıları ise; zeytinyağı, badem yağı ve soya yağı başta olmak üzeredir. Aynı şekilde bu yöntemi de her gün duştan sonra bir kez uygulamanız gerekmektedir. 15 dakika beklettikten sonra nemli bir bezle silebilirsiniz. Cildin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağladığından dolayı, E vitamini bütün cilt sorunları açısından birebirdir.

 • #2 Havuç

  Mutfağınızda bulunan ve çatlak sorununa büyük bir oranda yararlı olabilecek bir diğer sebze ise havuçtur. Yapmanız gereken şey ise, havuçları buharda pişirerek püre haline getirmek ve doğrudan sorunlu ve rahatsızlık duyduğunuz bölgeye uygulamaktır. Cildinizin yanmaması adına sıcaklığına çok fazla dikkat etmelisinizdir. Bu kürün etkisini göstermesi açısından biraz daha fazla zaman aldığından dolayı, uygulandıktan sonra en az yarım saat bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise, soğuk suya batırılmış bir bez yardımıyla silip çıkarabilirsiniz.

 • #3 Avokado

  Avokadonun sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Çeşitli faydaları sayesinde ev yapımı bir ilaç olarak kullanılabildiğini zaten hepiniz biliyorsunuzdur. Yarım avokadoyu ezerek bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyu ile güzel bir şekilde karıştırıp bir krem haline getirin. Bu karışımı her gün olmak üzere yaklaşık olarak 15 dakika boyunca çatlaklarınızın üzerine daireler şeklinde masaj yardımıyla sürmeniz gerekmektedir. Karışımı daha sıvı hale getirip uygulanmasını kolaylaştırmak için, içerisine yaklaşık olarak bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

 • #4 Atkuyruğu

  Atkuyruğu (zemberek otu), yaygın olarak tıbbi amaçlarla da kullanılan yabani bir bitki çeşididir. Marketlerde ya da aktarlarda da bu bitkiyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Atkuyruğu çok yüksek miktarda; hücrelerin yenilenmesini sağlayan, doğal bir yenileştirici olan silikon elementinden büyük bir oranda içerir. Losyonunu yapmak için ise; 100 gram atkuyruğu yaprağını, sekiz damla limon suyu ve bir litre %20 oranındaki alkole batırarak yaklaşık olarak bir ay bekletin. Bir ay geçtiğinde ise, kullanacağınız kadar karışımın içerisine bu miktarın yarısı olacak şekilde su ekleyip karışımı seyreltin ve sorunlu bölgeye günde iki defa olmak üzere uygulayın.

 • #5 Şeker ve Kahve

  Tüm cilt tedavilerinde genel olarak kullanılan temel yöntemlerden bir tanesi olan, ölü derinin temizlenmesidir. Yeni hücrelerin oluşabilmesi adına ölü hücrelerden kurtulmak kesinlikle şart olan bir şeydir. Kolay bulunan, pullanmayı önleyici doğal ürünlerden iki tanesi de kahve ve şekerdir. Bu iki malzemeyi yukarıda bahsettiğimiz yağlar ile birlikte, örnek olarak zeytinyağıyla karıştırarak sorunlu olduğunuz bölgelere masaj yardımıyla uygulayabilirsiniz.Bu sayede çatlakların azalmasına büyük oranda katkı sağlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gereken 5 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir