Kapat

Cilt Mantarına 5 Bitkisel Çözüm

Anasayfa
Bitki Cilt Mantarına 5 Bitkisel Çözüm

Cilt mantarında uygulanan iki temel yöntem antifungal ilaçları kullanmayı ve nem önlemek açsından alınan tedbirleri kapsamaktadır. Mantar enfeksiyonları tipik olarak antifungal ilaçlar yardımıyla tedavi edilmektedir. Genel olarak etkilenen bölgelere topikal ilaçlar olan antifungal ilaçların uygulanması mantarı tedavi etmek açısından yeterli olabilmektedir. Topikal ilaçlar krem, jel, losyon, solüsyon ya da şampuanı içerebilmektedir. Diğer yandan, bazı antifungal ilaçlar ağız yöntemiyle de alınabilmektedir. İlaç tedavisine ek olarak, mantar oluşan cilt alanının kuru kalmasını sağlamak büyük oranda önemlidir. Duştan sonra ayrı bir havluyla enfekte alanı iyice kurutmak ya da mantar ayaklarda oluştuysa mümkünse bir süre açık ayakkabılar giymek büyük oranda faydalı olabilmektedir. Bazı enfeksiyonlarda oluşan inflamasyonu ve kaşıntıyı hafifletmek açısından doktor tarafından kortikosteroidler reçete edilebilmektedir. İşte ciltte oluşan mantara uygulanabilecek bitkisel çözümler.

Önerilen Yazı  Cevizin 5 Önemli Faydası

 

 

5 Kızılcık

Kızılcık suyu mantar enfeksiyonları gibi cilt enfeksiyonlarıyla mücadele etmek açısından oldukça yardımcı olabilmektedir. Bakterilerin mukoza zarlarına yapışmasını engelleyen bir maddeyi de içermektedir. Aynı zamanda, mantarın büyümesini önlemeye yardımcı olan idrardaki pH seviyelerinin düzeltilmesini de sağlamaktadır.

 

 

4 Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, orta zincirli yağ asitlerini içeren doğal bir yağ olarak bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da, her türlü mantar enfeksiyonu açısından oldukça etkili bir tedavi yöntemi olarak çalışabilmektedir. Bu yağ asitleri, aynı zamanda enfeksiyondan sorumlu mantarları öldürebilen güçlü mantar öldürücüler olarak görev görmektedir.

Önerilen Yazı  Sevmediğimiz Pırasanın 5 Önemli Faydası

 

 

3 Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, mantar enfeksiyonlarına sebep olmakta olan mantarları öldürmeye yardımcı olan doğal bir antifungal olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda, antiseptik özelliklere sahip olması sebebiyle enfeksiyonun vücudun diğer bölgelerine yayılmasını da önlemeye büyük bir oranda yardımcı olmaktadır.

 

 

2 Çay

Çayın içerisinde bulunan tanenler mantar enfeksiyonlarından sorumlu mantarları öldürmeye büyük bir oranda yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda, yanma hissi, şişme ve cilt tahrişi gibi mantar enfeksiyonlarının belirtilerini hafifletmekte olan, antibiyotik ve büzücü özelliklere de sahiptir.

Önerilen Yazı  Sumak Bitkisinin 5 Önemli Faydası

 

 

1 Kekik Yağı

Kekik yağı, mantar enfeksiyonlarından sorumlu mantarlarla mücadele eden antifungal özelliklere sahip olan harika bir yağdır. Diğer yandan, antimikrobiyal da olan bu yağ, mantar enfeksiyonlarını önlemede de zaman içerisinde oldukça etkili olabilmektedir.Tabiki en önemli nokta ise bu bitkisel çözüm yollarını düzenli bir şekilde kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir