Kapat

Civcivlerin Evde Bakımı Hakkında 5 Bilgi

Anasayfa
Hayvan Civcivlerin Evde Bakımı Hakkında 5 Bilgi

Evinizde civciv beslemek istiyorsanız onun için uygun olabilecek şartları sağlamanız gerekmektedir. Eğer uygun şartları sağlamazsanız civcivler ölebilir. Bu sebepten dolayı sizinde dikkate alabileceğiniz evde civciv bakımında 5 önemli bilgi.

 

 • #1 Sıcaklık

  Civcivlerin kutularının üzerine cam bir levha koyabilirsiniz. Yanlardan da kutuya delikler açabilirsiniz. Kutunun içerisine de 20 veya 40 watt ampul yakabilirsiniz. Bu da civcivlerin sıcak kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca akvaryumlara konulan sıcaklık ölçen termometreden koyun. Bu sayede soğuk veya kış havaya göre siz sıcaklığı dengeleyebilirsiniz.

 • #2 Gece Uykuları

  Bebek civcivler için ampulün gece ve gündüz boyunca yanık kalması daha iyi olacaktır. Yalnızca geceleri o ampulün önüne hafif gölge yaparak uyumalarını daha kolay hale getirebilirsiniz. İlk 20 günden sonra ise ampulü geceleri söndürebilirsiniz.

 • #3 Beslenmeleri

  Özel civciv yemini bulup almanız gerekmektedir. Eğer bu yemi bulamıyorsanız civciv beslememelisiniz. Bu yemler civcivlerin çok su içmesine neden olur ve bu yüzden her zaman onlara temiz su vermeye özen göstermelisiniz. Ayrıca civcivlerin büyümeye başladıkça yiyebileceğin türde tuzsuz besinlerden de verebilirsiniz.

 • #4 Civcivlerin Kutuları

  Kullanacağınız kutunun dibine gazete kağıdı serin, civciv yemini bol miktarda zemine dökün. Yemleri azaldıkça yem eklemeyi de ihmal etmemelisiniz.

 • #5 Kutudan Kümese Alınması

  Bu olayın civcivler 1,5-2 aylık oldukları zaman yapmalısınız. Eğer kış ayındaysanız kümesin ısıtılması gerekmektedir. Ayrıca civcivlerin kümese kapalı kalmayıp bahçeli bir alanda serbestçe gezebilmeleri gerekmektedir.

Önerilen Yazı  Sahibini Peşini Köpek Gibi Takip Eden 5 Kedi Cinsi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir