Kapat

Daha Önce Hiç Görmediğiniz 5 İlginç Meyve

Anasayfa
Bitki Daha Önce Hiç Görmediğiniz 5 İlginç Meyve

Dünyanın her bölgesinde değişiklik gösteren iklim koşulları sayesinde her yerde aynı türde meyveler yetişmez. Her yerde aynı türde meyveler yetişmediği içinde aslında bir bakıma ağız tadımız ülkemize göre şekillenir. Dünya üzerinde o kadar çok meyve bulunuyor ki bizim ülkemizde bulunamayan ve yetişemeyen birçok çeşit meyve vardır. O kadar farklı türde meyveler vardır ki bunlarda maalesef belirli bölgelerde yetişir. İşte o görmenizin pekte mümkün olamayacağı ilginç meyveleri sizler için listeledik.

Önerilen Yazı  Limonun Bedenimize Olan 5 Faydası

 

 

5 Yıldız Elması

Yıldız elması 5-10 cm çapında olan bu meyve mor veya soluk yeşil renkelerinde bulunabilir. Meyvenin almış olduğu bu ismin sebebi, bu meyve ikiye ayrıldığında ortaya çıkan iç kısmının yıldız şeklinde olmasıdır. Dış kabuğunun içerdiği %33 oranında toksisite nedeniyle dış kabuğunun tüketilmesi tavsiye edilmez.

 

 

4 Yılan Meyvesi

Bu meyvenin dış görünümü nedeniyle almış olduğu bir isimdir. Yılan meyvesi palmiye ağacının bir türünde salkım şeklinde yetişir. Elmanın tadını hatırlatan tatlı ve asidik bir lezzeti vardır. Taze şekilde veya hamur işlerinin içine katılarak yenilebilir. Bu meyve Malezya ormanlarında yetişir ve maymunların sevdiği bir yiyecektir.

Önerilen Yazı  Herkese Göre En Güzel Kokan 5 Çicek

 

 

3 Mangostan

Tropikal meyve olan mangostan tenis topundan hafif derecede küçük bir boyuta sahiptir.Mor renkli olan bu meyvenin içindeki beyaz kısım yenilebilir.Bu meyvenin popüler hale gelmesi ise Xango adındaki içicek sayesinde olmuştur.

 

 

2 Durian

3 kilograma kadar büyüme özelliği bulunan ve eskimiş çorap kokusu sayesinde en çok kokan meyve adını almıştır. Dış kabuğundaki çıkıntıları boynuza benzeyen bu meyvenin dikkat çekici özelliğidir. Bazı insanlar bu meyvenin tadına bayılırken bazıları ise yanına bile yaklaşmak istemiyor.

Önerilen Yazı  Kepeğe Karşı 5 Bitkisel Çözüm Yolu

 

 

1 Rambutan

Yalnızca tropikal bölgelerde yetişen bu meyve türü ilginç bir şekilde yaratık görünümüne sahiptir. Dış kabuğu kızardığında yemeye hazır hale gelen bu meyve oldukça tatlı ve lezzetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir