Kapat

Değişik Eğitim Sistemi Bulunan 5 Ülke

Anasayfa
Eğitim Değişik Eğitim Sistemi Bulunan 5 Ülke

Dünyanın her yerinde eğitim sistemi bazı değişiklikler gösterebilir. Genel olarak tüm okullar benzer özellikte olsa da bazıları var ki bildiğimiz şeylerden oldukça farklı. İşte buna örnek olabilecek 5 farklı eğitim sistemi bulunan ülkeler.

 

 

5 Papua Yeni Gine

Genelde dünyanın her yerinde insanlar okula giderken üniforma giymek zorundadır. Fakat bu ülkede istenilenin giyilmesinin yanı sıra çıplak gidenler bile olmaktadır. Kıyafet giymek zorunlu değildir.

Önerilen Yazı  Verimli Ders Çalışmak İçin Dikkat Edilecek 5 Şey

 

 

4 Hindistan

Hindistan da bize fazla garip gelecek bir yöntem vardır. Çocuklarının sınav endişeleri nedeniyle sınav esnasında babalar duvar kenarlarına tırmanarak çocuklarına yardımcı olmaktadırlar. Çok riskli görünse de yalnızca bilgi amaçlıdır.

 

 

3 Kolombiya

Kolombiya da okula gitmek oldukça maceralı bir yoldan oluşur. Buna örnek olarak bazı öğrenciler her sabah 400 metrelik Rio Negro nehrini geçerler.

Önerilen Yazı  Üniversite Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

 

2 Nepal

Dünyanın en güzel ve en az kışı olan ülkelerinden birisidir. Bu ülkede okul binası adına dair bir şey yok.Onun için zaman harcamıyorlar. Onlar için her alan okul sayılmakta.

 

 

1 İsveç

Oldukça gelişmiş bir düzeyde olan İsveç’te katı kurallar geçerlidir. Burada çocuklarında sevdiği bir yöntem bulunur. Kendi aralarında problem çözme algılarını geliştirmeleridir. Çocuklar bundan zevk alırken öğretmenlerde onların algılarını geliştirmeye çalışıyor.

Önerilen Yazı  Üniversite Tercihi Yapacakların Dikkat Etmesi Gereken 5 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir