Kapat

Deniz Suyunun Bedeninize 5 Faydası

Anasayfa
Sağlık Deniz Suyunun Bedeninize 5 Faydası

1 Deniz suyu bedeninizi rahatlatır.

Denize her girdiğinizde büyük bir enerji lanına girersiniz ve doğal olarak enerjiniz artar ve yeniden dengelenir. Detoks ve yenilenme sürecine katkısı büyüktür.

 

 

2 Deniz suyu lekelere iyi gelir.

Sivilce ve akne problemlerinde deri soyulmasında en büyük etken olan deniz suyu çok etkilidir. Deniz suyunun bu etkilerinden dolayı güzellik merkezlerinde deniz suyunun kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir.

Önerilen Yazı  Elma Sirkesinin 5 Önemli Faydası

 

 

3 Diş sağlığına iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Son zamanlarda diş sağlığınız için de oldukça faydalı olduğu ortaya çıkmıştır. Dişiniz ağrıdığı sırada deniz suyuyla gargara yaparsanız ağrınızdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda ağız içinde bulunan yaraları da iyileştirir.

 

 

4 Deniz suyu psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir.

Deniz suyunun bedensel hastalıklara etkisi büyük olmasının yanı sıra psikolojik hastalıklara da etkisi oldukça fazladır. Anksiyete, depresyon, ruhsal bozukluk gibi psikolojik hastalıklara içinde oldukça fazla bulunan magnezyum, brom ve lityum sayesinde beynimizin içinde melatonin ve seratonin seviyesini dengelemesidir. Bu denge sonucunda kişi mutluluk ve huzura kavuşuyor.

Önerilen Yazı  Kilo Vermeyi Engelleyen 5 Hastalık

 

 

5 Kan yapısını düzenler ve hastalıklara karşı direncinizi arttırır.

Deniz suyu içinde bulundurduğu kan plazmasına benzer bir çok yapıtaşı barındırmakta, cildimizin en dip noktalarına ulaşan deniz suyu kan dolaşım sistemine girerek beden fonksiyonlarımıza etki ediyor ve bunları dengeliyor.Deniz suyunun insan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı olduğu ortaya çıkmıştır. Karbonat, potasyum sülfat ve klorür, karbonat kalsiyum gibi bileşenlerden dolayı şifalı bir sıvı olarak görülmektedir.Deniz suyunun içeriğinde bulunan iyot bağışıklık sisteminizi geliştirir ve troid aktivitelerini arttırır. Aynı zamanda doğal antiseptik olmasından dolayı enfeksiyonlara karşı ve bakteri ve mikropları öldürmek için savaşır.

Önerilen Yazı  Vücudunuzda Ödem Olduğunun 5 Göstergesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir