Kapat

Diyabetin İlk 5 Belirtisi Nedir ?

Anasayfa
Sağlık Diyabetin İlk 5 Belirtisi Nedir ?

Şekerli diyabet, vücudunuzun, kan dolaşımındaki glukozdan nasıl faydalandığını etkileyen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Kendini nasıl belli ettiği fark etmeksizin, diyabet, vücudunuzda aşırı şeker birikimine sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Glukoz, sağlığınız açısından hayati bir maddedir. Sonuç olarak, beyniniz dahil, kaslarınızı ve dokularınızı oluşturan hücreler açısından çok büyük bir enerji kaynağıdır.

 

Vücudunuz glukozu düzgün işleyemediği zaman, bazı ciddi negatif sonuçları doğabilir çünkü bu durum, diğer organlarınızın işlevine büyük oranda müdahale eder.Kronik diyabet tip 1 ve tip 2 olarak ayrılır.Buna ek olarak, tipik olarak geri döndürülebilir diyabet formları da bulunur, mesela prediyabet (düşük glukoz toleransı) ve gebelik şekeri gibi ayrılmaktadır. Başarılı bir tedavi için zamanında müdahale oldukça önemli olduğundan dolayı, bu yazıda, onları tanımlamanıza yardımcı olmak için diyabetin bazı belirtilerini derledik.

Önerilen Yazı  Şeker Yerine Kahvelerinize Ekleyebileceğiniz 5 Gıda

 

 

5 Aşırı Bir Şekilde Susamak

Glukoz düzgün bir şekilde emilmediği zamanlarda, kan dolaşımında birikmesi, büyük bir oranda susuzluğa sebep olmaktadır. Bu, normal tükürük üretiminizi zaman içerisinde büyük bir oranda değiştirir ve susuzluk hissinizin de artmasına sebep olur.

 

 

4 Sık Sık İdrara Çıkma

Diyabet hastaları sık sık idrara çıkma ihtiyacı duymaktadırlar çünkü böbrekleri, kan dolaşımındaki aşırı şekeri filtrelemeye çalışırken oldukça fazla çalışmaya başlar. Bu sizin toksinleri parçalama yeteneğinizi zaman içerisinde azaltır ve idrar yollarınızın işlemesinde başka sorunlara da neden olabilir.

Önerilen Yazı  Kanserden Koruyan 5 Besin

 

 

3 Ayak Problemleri

Diyabet hastaları, ayak problemlerine özel olarak dikkat etmelidir. Vücudun bu kısmı, dolaşım problemleri, su tutulması ve zaman içerisinde de negatif etkilere sahip olabilecek çeşitli diğer belirtiler yaşayabilir.

 

 

2 Uyku Sorunu

Yüksek kan şekeri, zamanında düzgün bir şekilde kontrol altına alınmadığı zaman, bir hasta, uykusunda sürekli olarak bölünmeler yaşayabilir. Tip 2 diyabet, genel olarak uykusuzluk ya da dinlenme sırasında bir çeşit bölünme ile birlikte meydana gelir.

Önerilen Yazı  Her Sabah Ilık Limonlu Su İçmenin 5 Faydası

 

 

1 Bulanık Görüş

Yüksek kan şekeri seviyeleri kaynaklı olarak susuzluk, görme sağlığınızı büyük bir oranda etkileyebilir. Kan damarlarınız, bazı durumlarda zarar görür ve bulanık görüş meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir