Kapat

Doğal Yollarla 5 Diş Beyazlatma Yöntemi

Anasayfa
Sağlık Doğal Yollarla 5 Diş Beyazlatma Yöntemi

Genel olarak herkesin isteyeceği bir şey olan bembeyaz inci gibi dişlere sahip olmaktır. İnsanlarda sizinle konuşurken ilk dikkat çeken yer dişleriniz olacaktır. Beyaz ve parlak dişlere sahip olmak yalnızca gülümsemenizi güzel yapmaz sizi çekici hale getirir. Sizde bu doğal yöntemler sayesinde istediğiniz beyaz dişlere sahip olabileceksiniz. Sizler için hazırladığımız doğal yollarla diş beyazlatma yöntemleri ile karşınızdayız.

 

 

5 Karbonat

Yüzyıllardır bilinen ve kullanılan yöntemlerden bir tanesidir karbonat. Biraz su ile karbonatı karıştırıp macun haline getirmeniz gerekir. Daha sonra ise her zaman nasıl dişinizi fırçalıyor iseniz o şekilde bu macunu fırçanıza sürüp fırçalamaya başlayabilirsiniz. Fakat bu yönteminde kullanılmasına dikkat edilmeli ve belirli aralıklarla kullanılmalıdır.

Önerilen Yazı  Ağız Kokusunu Gidermenin 5 Yolu

 

 

4 Muz

Vücudumuz için gerekli olan birçok besin muzun içerisinde yer alır. Fakat muzun kabuğunun bir işe yaramadığını düşünerek onu çöpe atarız. Muzun kabuk kısmını ezip macun haline getirin ve ardından dişlerinizi  fırçalayın. 15-20 dakika geçtikten sonrada normal diş macununuz ,le fırçalayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapmak size olumlu sonuç verecektir.

 

 

3 Havuç

Bir tane havucu çiğ şekilde rendeleyin ezin ve macun kıvamına getirin .Ardından fırçanızın üzerine ezdiğiniz havucu koyup fırçalayın. Havuç içerisinde diş beyazlatma adına özel bir madde içermez fakat havucun sert olması nedeniyle dişlerinizi temizler ve onları çekici bir hale getirir. Havucun zararlı bir yan etkisi olmadığından dolayı her gün uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kilo Verirken Yapılan 5 Hata

 

 

2 Portakal Kabuğu ve Defne Yaprağı

Portakalın kabuğunu rendeleyin ve defne yaprağını ise ezin ardından ikisini karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu karışımı diş macununa sürün ve 5 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Dişleri beyazlatmada en etkili yöntemlerden birisidir fakat dişlerin üst tabakasını aşındırabileceğinden dolayı her gün yapılması uygun değildir.

 

 

Önerilen Yazı  Yediklerinizle Genç Kalabilmenin 5 Sırrı

1 Çilek

Çilek dişlerde oluşan veya oluşabilecek olan tartar oluşumunu yumuşatır ve onlara temiz bir görünüm verir. Çilek diş macunlarınında içerisinde bulunan malik asidi içerir. Çileği alın ve ezerek macun kıvamına getirin ardından da dişlerinizi o macunla fırçalayın. Bu yöntem dişlerinizi beyazlatmasının yanı sıra dişinizdeki kalıntıları da temizleyecektir. Fakat önemli bir nokta ise bu uygulamayı sık sık yapmayınız çünkü çilek asidik bir meyvedir ve çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir