Kapat

Doğal Yollarla Pembe Göz Hastalığı ile Savaşmak İçin 5 Öneri

Anasayfa
Sağlık Doğal Yollarla Pembe Göz Hastalığı ile Savaşmak İçin 5 Öneri

Eğer sizinde pembe göz hastalığınız varsa, hijyen alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda havlunuzu başkası ile paylaşmadığınız zaman ve benzer eşyalarınızı başkasının kullanmadığına, bu sayede başkaları ile gözleriniz arasında dolaylı bir temas olmadığına emin olmalısınızdır.Şişlik, kızarıklık ve akıntı ile birlikte gözünüzde korkunç kaşıntı bulunuyorsa, pembe gözünüz olabilir. Herhangi bir göz komplikasyonunu önlemek açısından uygun şekilde tedavi edilmesi gereken hafif bir durumdur. Bu yazıda, pembe göz ile basit ve etkili bir şekilde savaşmak için en iyi ipuçlarına ve doğal çözümlerine yer vereceğiz.

 

 

5 Hidroterapi

Farklı sıcaklıklarda su hastalıkları tedavi etmek açısından basit, doğal ve ucuz bir yoldur. Pembe göz durumunda, etkilenen göze soğuk su kompresi uygulamak iyileşmeyi zaman içerisinde daha hızlı hale getirebilir ve büyük rahatlama sağlayabilir. Gün boyunca pek çok kez kullanabilirsiniz, özellikle de gözleriniz diğer lokal tedavilere karşı çok fazla hassassa düzenli bir şekilde bu uygulamayı sürdüğünüzde gözünüzdeki iyileşmelerin farkına sizde varacaksınızdır.

Önerilen Yazı  Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 5 Şey

 

 

4 Papatya

Gözlerinize, etkilenen bölgelere lokal olarak uygulanabilecek ilaçlar için şifalı bitkileri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, mümkün olan en kısa zamanda konjonktivitin üstesinden gelmek için çeşitli iyileştirme yöntemlerini birleştirmiş olacaksınızdır. Papatya göz problemleri açısından mükemmel bir bitkidir, çünkü pembe göz semptomlarını sakinleştiren ve iyileşme boyunca hızlandıran anti enflamatuar ve antiseptik özelliklere sahip olarak bilinmektedir. Papatya çayınızı hazırlayın ve bir havlu ya da bezi çaya batırarak gözünüze yavaş bir şekilde uygulayın. Bu sayede çay göz kapaklarınızda çalışabilir ve göz tarafından yavaşça bir emilim sağlar. Bu uygulamayı gün boyunca iki veya üç kez kullanmanız sizin için fayda sağlayacaktır.

Önerilen Yazı  Burun Estetiği Hakkında Bilinen 5 Yanlış Şey

 

 

3 Doğal Göz Damlası

Tedavinizi güçlendirmek açısından gözotu gibi şifalı bitkilerden yapılan doğal göz damlalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.Sağlığınıza ikincil riskler içermeyen homeopatik göz damlaları da günümüzde kolaylıkla bulunmaktadır. Durumunuzun spesifik semptomlarına göre uyarlanabilirler ve sizin için kolay bir çözüm yolu olabilirler.

 

 

2 Alkali Diyet

Vücudun bir kısmı iltihaplandığı zamanlarda, her zaman aşırı asitliğin sonucu olarak meydana gelir. Bu sebeple, pembe göz ile savaşmak isterseniz, pH seviyesini içten düzenleyen alkali yiyecekler yemelisiniz. En alkali gıdalardan bazıları ise şu şekildedir: sebzeler, avokado, greyfurt, limon, muz ve karpuz gibi meyveler, sarımsak,kurutulmuş meyve ve tohumlar, deniz yosunu ve kırmızı biber olmak üzere sıralayabiliriz.

Önerilen Yazı  Yeteri Kadar Uyumamanın Oluşturabileceği 5 Sorun

 

 

1 Doğal Takviyeler

Bazı doğal takviyeler göz hastalıklarının önlenmesinde ve tedavisinde oldukça fazla etkilidir. Bu durumda aşağıdaki vitaminler genel anlamda herkese önerilmektedir. İlk olarak A Vitamini: Karoten ve beta-karoten bakımından oldukça fazla zengin gıdalarda bulunur. B Vitamini ise: göz sağlığına oldukça fayda sağlar. E Vitamini ise serbest radikallerin sebep olduğu görme hasarını önler. Son olarak C Vitamini: Bağışıklık sistemini güçlendirir ve A ve E vitaminlerini daha iyi bir şekilde emmeye yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir