Kapat

Dünyada Bulunan 5 İlginç Spor

Anasayfa
Spor Dünyada Bulunan 5 İlginç Spor

Dünya üzerinde birçok spor dalı bulunmaktadır. Biz bu sporlardan çoğunu bilmiyor olabiliriz. Dünya üzerinde oldukça değişik türde bize tuhaf gelebilecek sporlarda bulunur. İşte sizinde görünce şaşıracağınız, ilginizi çekecek dünyada bulunan ilginç sporlar ile karşınızdayız.

 

 

5 Bataklık Dalışı

‘Bog snorkelling’ olarak bilinen bataklıkta yüzmedir. Bu yüzme biçiminde kural oldukça basittir. Düz bir parkurda gözlük ve şnorkel takan yüzücüler yarışır. Tek farkı ise normal yüzme kuralları geçerli değildir. Normal yüzme kurallarının dışında sadece yunus gibi ayaklar kullanılarak yüzülmesi gerekir.

Önerilen Yazı  Süper Kupayı Kazanan 6 Takım

 

 

4 Eş Taşıma

Finlandiya’da 1922’den beri resmi olarak yapılan bu sporda en önemli ekipman ise kadındır. Erkekler sırtlarına alacakları eşleri ile beraber engellerle dolu olan 245 metrelik parkurda diğer rakipleriyle yarış içine girerler.

 

 

3 Zorbing

Plastik bir topun içine girip bağlantılarla sabitlendikten sonra yamaçtan aşağı yuvarlanıyorsunuz. Bu sporun geçmişi ise 10 yıllıktır. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında fazla tehlikeli bir spor olarak görünse de sıfır risk taşır. Hatta bu sporu yapan kişiler oldukça zevkli olduğunu söylüyorlar.

Önerilen Yazı  Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

 

 

2 Peynir Yuvarlama

İsmine bakıldığında çok komik ve tuhaf gelse bile gerçekten böyle bir spor var. Hatta İngiltere’nin Brockworth kentinde her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Yarışan kişiler belirli bir yamaçtan aşağıya koşarak yuvarlanan bir peyniri yakalamaya çalışıyorlar.

 

 

1 Curling

Bir takım oyunu olarak oynanılan Curling 1500’lü yıllardan beri oynanılmaktadır. 46 metre uzunluğundaki buz pistinde yapılan bu spor 4 kişilik takımlar halinde oynanılır. Buz pistinde bulunan sarı ve kırmızı renkteki taşları merkezdeki daireye taşımaya çalışırlar. 1O setten oluşan yarışın sonunda en çok taş taşıyan takım kazanmış olur.

Önerilen Yazı  Dans Etmenin Vücudunuz Ve Hayatınız İçin 5 Önemli Faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir