Kapat

Dünyada Bulunan 5 Lanetli Yer

Anasayfa
Seyahat Dünyada Bulunan 5 Lanetli Yer

Dünyada gerçekleşen doğa üstü olaylar her zaman ilgi çekici olmuştur. Dünyada olan bu doğa üstü olaylara ortak olan birçok şehir ve bölge bulunur. Kimileri hiç ziyaretçi kabul etmez kimileri ise yalnızca araştırılmasına izin verir. Lanetli olduğu düşünülen ne hikayesiyle ilgi çeken yerler bulunur. Dünya üzerinde yer alan lanetli yerler olanları araştırıp sizler için 5 tanesine bu yazımızda yer veriyoruz.

 

 

5 Bran Şatosu

Filmlere konu olmuş olan ve Kont Dracula’nın yaşadığı yer olarak bilinir. Gizemi hala çözülememiş olan bu şato 14.yy’da inşa edilmiştir. Değişik mimarisi ve özellikle içinde yer alan el izleri henüz bir kayda tabi tutulamamıştır. Şatoda birçok kanıtın ve delilin olduğu söyleniyor fakat kesin bir bilgiye ulaşmak söz konusu değildir. Kont Dracula’nın esirlerini mahzene topladığı ve ardından orada işkence ettiği söylenir. Gece yarısı şatodan yükselen gizemli seslerin olduğu da söylenir.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Büyük 5 Dağı

 

 

4 Alcatraz Hapishanesi

Dünyanın en büyük hapishanesi olarak bilinmesinin yanında aşılmaz duvarlarıyla da ün salmıştır. Ünlü mafya babaları ve seri katilleri ağırlayan Alcatraz, disiplini ve mahkumlara yapılan işkencelerle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu hapishane hakkında en büyük hikaye gece yarıları koğuş kapılarının sessizce kapanması ve yükselen çığlıklardır. Bu görüşü ortaya atan ise bu hapishanenin bekçiliğini yapmış olan birisidir. Birçok araştırmacı da bu kişinin psikolojisinin bozuk olduğunu ve söylediklerinin doğru olduğunu ortaya koymuştur.

Önerilen Yazı  Muğla'da Kesinlikle Gezilecek 5 Yer

 

 

3 Pfister Oteli

İntiharlar ve odalarında bulunan kan izleriyle kendinden bahsettiren bu otel 1893 yılında inşaa edilmiştir. Zamanında ABD başkanı; William McKinley ve ondan sonraki tüm başkanları ağırlayan bu otel adına birçok ilginç senaryo yazılmıştır. En çok konuşulanlardan bir tanesi olan otelin kurucusu Charles pfister’in otele gece yarısı kayıt yaptırdığıdır. Şu ana kadar garip olan bir şey yok fakat kayıt yaptıran otelin kurucusunun hayatta olmaması dışında. Müşterilerin ise oteli tercih etmeme sebepleri kapı gıcırtıları ve çığlık sesleridir.

 

 

2 Edingburgh Kalesi

İskoçya’nın bir zamanlar savunma ve saldırı amacıyla inşaa edilen büyük kalelerinden bir tanesidir. Bu kale mimarisi ve dış görünüşüyle birçok turisti kendine çekmekte ve hikayeleriyle insanları konuk etmektedir. Doğruluğu her ne kadar ispatlanmış olmasa da kalede savaş zamanları ortaya çıkan hayalet davulcunun ve onun çocuklarının efsanesi dilden dile konuşulmaktadır. Geceleri o kalede nöbet tutan bekçilerinde ard arda gelen istifaları da ilginç bir noktadır.

Önerilen Yazı  Tatili Edirne'de Geçirmek İçin 5 Sebep

 

 

1 Beyaz Saray

Amerika’nın en ünlü yapısı olan Beyaz Sarayda bu efsaneler arasındadır. Saray’ın kendi resmi sitesinde ilginç hayalet hikayelerinin bazıları mevcuttur ve çok ilgi toplamaktadır. 2. Başkan John Adams’ın karısı Doğu odasında çamaşır yıkamaya devam ederken 4.Başkan’ın eşi Dolley Madison’ın ise sürekli gül bahçelerini izlediği iddia edilir. Çoğu araştırmacılar ise bu hikayelerin Beyaz Saray’ı gündemde tutarak ilgi aracı olmaya çalıştığı söylenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir