Kapat

Dünyada Bulunan En Uzun Yaşayan 5 Ağaç

Anasayfa
Bitki Dünyada Bulunan En Uzun Yaşayan 5 Ağaç

Yaşayan bazı ağaçlar Dünya üzerinde birçok olaya tanıklık etmiştir. Özellikle çok eski olan ağaçlar tarihe tanıklık etmişlerdir. Bu tarihi olaylara tanıklık eden ağaçlar belkide bizden daha çok şeyler biliyorlardır. İşte Dünyada yaşayan en uzun ömürlü ağaçlar ile karşınızdayız.

 

 

5 Vouves Zeytin Ağacı

Bu ağaç antik zeytin ağacıdır ve Yunanistan da Girit adasında bulunmaktadır. Yaşının en az 3 bin olduğu tahmin edilmektedir. Bu zeytin ağacıda şuanda koruma altına alınmış durumdadır.

Önerilen Yazı  Sarı Kantaronun 5 Önemli Faydası

 

 

4 Patriarca Da Floresta

Bu ağaç Brezilyada yetişmektedir. Oradaki insanlar bu ağacın kutsal olduğuna inanırlar. Yaşının ise yaklaşık 3 bin olduğu tahmin edilmektedir. Bu ağaç şuanda da koruma altına alınmış durumdadır.

 

 

3 Alerce

Bu ağaçlar Andes dağlarında yetişmiş olan ağaçlara verilen isimlerdir. Kuzey Amerika da yaşayan bu ağaçların en yaşlıları 3.640 yaşındadır. Bu ağaçların özelliği ise kendi kendilerine filizlenip büyümeleridir.

Önerilen Yazı  Ruh Halinize Yararlı Olacak 5 Bitki

 

 

2 LlanGernyw Yew

Bu ağacın bulunduğu yer Llangernyw Köyü Kuzey Galler’dir. Bu ağacın yaşı yaklaşın olarak 4 bindir. Tarih öncesinde Tunç çağında yeşillenmeye başladığı düşünülmektedir. Bu ağacın ilginç bir yanı ise durmadan hala büyümekte olmasıdır. Bu ağaç 2002 yılında koruma altına alınmıştır.

 

 

1 Bristlecone Çamı

4.841 yaşına basmış olan bu ağaç dünyada yaşamakta olan en uzun ömürlü ağaçlar arasındadır. Bu ağacın kesin yerinin söylenmemesinin yanında Inyo National Forest Kaliforniya içinde bulunduğu bilinir. Ağacın tam yerinin söylenmemesinin nedeni ise insanlar tarafından gelebilecek zarardan korumak içindir.

Önerilen Yazı  Limon Yağının 5 Faydası

“Dünyada Bulunan En Uzun Yaşayan 5 Ağaç” üzerine 1 yorum

  1. Semih says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir