Kapat

Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan

Anasayfa
Hayvan Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan

Dünyada birçok türde değişik özelliğe sahip hayvanlar bulunur. Bu hayvanlardan bazıları oldukça temiz olup kendilerini temizleme özelliğine sahiptirler. Bazıları ise hem kendilerini temizlemedikleri hemde kendi doğal kötü kokuları sebebiyle pis olabilirler. İşte Dünya da en kötü kokuya sahip hayvanlar listesi ile karşınızdayız.

 

 

5 Akbaba

Akbabaların da kötü kokmalarına neden olabilecek şeyleri bulunur. Kötü kokma nedenleri yedikleri leş ve yediklerini kustuktan sonra tekrar yiyebilme özelliğine sahip olmalarıdır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Tehlikeli 5 Katil Balığı

 

 

4 Fil

Fillerin oldukça iri yapıları vardır ve onlarda pis kokan hayvanlar arasında bulunurlar. Filler kızgınlık anlarında idrar ile testesteron birleştiği anda ortaya çok kötü koku çıkar.

 

 

3 Tazmanya Canavarı

Tazmanya Canavarının da diğer hayvanlar gibi oldukça rahatsız edici kokusu vardır. Tazmanya canavarı ismini siyah kürkü, irkildiğinde yaydığı nahoş koku yüksek sesle çıkardığı ürkütücü hırıltı ve kesesinde oluşan agresif hareketlerden dolayı ona bu isim verilmiştir.

Önerilen Yazı  Kedinizi Mutlu Edebilecek 5 Önemli Bilgi

 

 

2 Misk Öküzü

Misk öküzü bu adını vücudunda bulunan miskten alır.Mik öküzlerinin kendilerine ait kokuları bulunur ve bu koku sayesinde üreme döneminde dişileri çekmek için kullanırlar.

 

 

1 Kokarca

Adından bile belli olduğu üzere kokarcalar bu listenin en başında bulunurlar. Kokarcalar kendi düşmanlarına bir sıvı fırlatırlar.Fırlattıkları bu sıvı ile düşmanları kısa bir süre de olsa kör kalabilirler. Kokarcalar inanılmaz derecede kötü bir koku salarlar ve bu kokunun kalıcılığı da oldukça fazladır.

Önerilen Yazı  Köpekler Hakkında Az Bilinen 5 Şey

“Dünyada En Kötü Kokuya Sahip Olan 5 Hayvan” üzerine 1 yorum

  1. 42 says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir