Kapat

Dünyada Ziyaret Edilmesi Yasak 5 Yer

Anasayfa
Tarih Dünyada Ziyaret Edilmesi Yasak 5 Yer

Dünya bizim olabilir ama asla görmemize izin verilmeyen yerler var. İşte dünyada girilmesi yasak 5 yer :

 

 

Yılan Adası

Ziyaret edilmesi yasak 5 yerin başında gelen Brezilya sahillerine yakın küçük bir ada olan Yılan Adası dünyanın en ölümcül 4 binden fazla yılanını barındırıyor.

 

Zehirleri insan etini adeta dondurup taşa çeviren yılanların ne kadar tehlikeli olduğunu söylemeye gerek yok herhalde. Yılanların neden bu kadar ölümcül olduğuyla alakalı ise değişik teoriler öne sürülmekte. Baskın teoriye göre 11 bin yıl önce deniz seviyesinin yükselmesiyle birlikte ada Brezilyadan ayrıldı ve kısıtlı besin kaynaklarıyla birlikte yılanlar adada kaldı.

Önerilen Yazı  İz Bırakan 5 Cumhuriyet Kadını

 

Çok tehlikeli görüldüğü için Brezilya hükümeti tarafından ziyaret edilmesi kesinlikle yasaklanmış. Yalnızca sadece bazı bilimsel araştırmalar için her yıl belli sayıda bilim adamı yüksek güvenlik önlemleriyle Yılan Adası’na gidebiliyor.

 

 

Area 51

Area 51 Nevada çölünün derinlerinde yer alan gizli bir Amerikan üssü ve girilmesi yasak yerlerden bir tanesi. Amacı ve görevi halk tarafından bilinmeyen bu yerin bazı uzaylı teknolojilerini ya da ileri teknolojili hava araçlarını içerdiğine inanılıyor.

Önerilen Yazı  Osmanlı Devletinde Kadınlara Yönelik Uygulanan 5 Yasak

 

Girilmesi yasaklanan bu yerin mayınlarla çevrili olduğu söyleniyor. İçine doğru girildiğinde ise kameraların her açıyı gördüğü söyleniyor.

 

Bazı insanların amatör kameralarla Area 51’e gittiği iddia edilen araçlarla UFO taşındığı öne sürülse de kimse işin aslını araştırmaya cesaret edemiyor.

 

 

Kraliçe’nin Yatak Odası

Kraliçe’nin odası Buckingham Sarayı’nın neredeyse içine gömülü halde ve çok sıkı güvenlik önlemleriyle korunuyor. Ancak 1982’de Michael Fagan adında birisi yatak odasına girebilmiş. Bu olay kraliyet güvenliğine düzenlenmiş en büyük girişim olarak nitelendiriliyor.

 

Önerilen Yazı  Geçmişten Günümüze Gelen En Önemli 5 Kitap

 

Coca Cola’nın Mahzeni

Coca Cola’nın tarifi arkasındaki gizli formül dünyanın en çok korunan sırları arasında. Şirket bu formülü korumak için sırrını yüksek teknolojiyle korunan bir mahzende saklıyor. Ve formülü çok az sayıda insan biliyor.

 

 

Fort Knox

Fort Knox diğer ulusal hazinelerin yanı sıra Amerikan külçe altın rezervine sahip bir yer. 30 bin asker ve atak helikopterleriyle korunan bir savunmaya sahip. Altın kasası 22 ton patlamaz kapılarla korunuyor ve kimsenin ziyaret etmesine izin verilmiyor. Amerikalıların meşhur altın kasası Die Hard 3 adlı filmde Almanlar tarafından soyulmuştur.

“Dünyada Ziyaret Edilmesi Yasak 5 Yer” üzerine 3 yorum

  1. Hüseyin Gözlü says:
  2. Batuhan says:
  3. Ali says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir