Kapat

Dünyadaki 5 Farklı Kahve Kültürü

Anasayfa
Gündem Dünyadaki 5 Farklı Kahve Kültürü

Genel olarak bakıldığında  tüm insanlar arasında kahvenin değeri oldukça önem taşır. Bazen gezdiğiniz bir yerde soluklanırken bir kahve içmek istersiniz bu da sizi istemeseniz de o yerin güzel kahve yapan dükkanını bulmaya çağrıştırır. Türkiye kahve anlamda pek fazla değişik bir çeşit bulunmasa bile başka ülkelere bakıldığında sizi şaşırtacak türde kahve çeşitleri vardır. İşte bunların arasından sizi şaşırtacak olan farklı kahve kültürleri.

Önerilen Yazı  Fındık Yemenin 5 Faydası

 

 

5 Ca Phe Trung

Kahve türleri arasında en tuhaf olanından bir tanesi olan yumurtalı kahve. Düşünüldüğü zaman kahve ile yumurtanın bile yan yana olması tuhaf gelirken tadına bakanların yorumuna bakılacak olursanız oldukça lezzetli olduğu söyleniyor. Bu kahvenin en çok tüketildiği ülkelerin başında ise Vietnam geliyor.

 

 

4 Cafe Des Epices

Fas’a dair bilinen her şeyin içinde olduğu gibi bu kahvenin içinde de baharat vardır. Fasta en çok tedavide , boyada ve birçok ürünün içinde kullanıldığı bilinen baharatlar kahveye de oldukça yakışır. Bu değişik kahvenin içerisinde karabiberden muskata, tarçından susama kadar oldukça geniş bir baharat yelpazesine sahiptir. Ayrıca bu kahveyi Fas’ın her yerinde bulabiliyorsunuz.

Önerilen Yazı  2018'de Euro Ne Olur ?

 

 

 

3 Pharisaer

Almaya’ya ait olan bu lezzet adeta bu ülkeyle bütünleşmiş bir hal almıştır. Bu kahvenin içerisinde ; rom, çırpılmış krema ve filtre kahvenin bütünleşmesi ile oluşuyor.

 

 

2 Cafe De Olla

Meksika’ya özgü olan bir kahve türüdür.Bu kahvenin içerisinde tarçın ve piloncillo denilen şekerden aromasını alan kahve, geleneksel olan kil kaplarında yapılır. Genel olarak kırsal bölgesinde ve soğuk iklime sahip olan kesimlerinde tüketilir.

Önerilen Yazı  Altın Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

 

 

1 Kaffeost

 

İlginç bir kahve türü olan Kaffeost Finlandiya’da içine peynir katılarak hazırlanıyor. Hatta bu kahvenin diğer ilginç yanı şeker katılmıyor bunun yerine peynir katılıyor. Kısacası kahvenin yapımı zor değildir dibine küçük kesilen peynir parçaları konulup üzerine kahve dökülerek servis edilir.

“Dünyadaki 5 Farklı Kahve Kültürü” üzerine 1 yorum

  1. Gökhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir