Kapat

Dünyanın En Büyük 5 Kuşu

Anasayfa
Hayvan Dünyanın En Büyük 5 Kuşu

Dünyanın en güzel görüntüsüne ve estetiğine sahip olan hayvanların başında kuşlar gelir. Kanatlarının çeşitli güzellikleri ve gökyüzünde süzülmeleri bizler tarafından hayranlıkla izlenir. Genellikle gün içerisinde etrafa baktığımızda bile birçok türüne rastlarız. Güvercin, serçe, kumru, karga ve martı benzeri birçok çeşidi vardır. Hayal etmeye çalışsanız bile hayalinizdeki kuş biraz küçük kalacaktır. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz dünyanın en büyük kuşları.

 

 

5 Rhea

Devekuşuna çok benzerler hatta akraba olarak bile sayıldıkları olur. Sulak alanları sevdikleri için Güney Amerika’da yaşamlarını sürdürürler. Yaklaşık olarak 60 kiloya sahiptirler, uzun boyunları ve uzun bacakları bulunur. Geniş kanatları vardır fakat uçmaya meyilli değildirler. Kanatlarını yalnızca denge kurmak amacıyla kullanırlar.

Önerilen Yazı  Köpek Balıkları Hakkında Az Bilinen 5 Şey

 

 

4 İmparator Penguenler

Genel olarak herkesin sevdiği, sevimli canlılar arasındadırlar. Penguenleri o kadar da büyük olmayan hayvanlar olarak biliriz. Tabi ki imparator penguenleri görene kadar. Penguenler arasında en uzun ve ağır olan türleridir. Ağırlıkları 100 kilograma kadar çıkabilir. Son derece düşük hava sıcaklıklarında yaşamlarını sürdürdükleri için yalnızca Antartika’da yaşarlar.

 

Önerilen Yazı  Kirpiler Hakkında 5 İlginç Bilgi

 

3 Emu

Devekuşu boyutu kadar görülse bile devekuşlarının yarısı kadarlardır. Aslına bakılırsa bu kuş türüne cüce devekuşuda denilebilir. Bu kuşlar yaklaşık olarak 133 kilo olmakla beraber, uzun bir boyuna ve bacaklara sahiptirler. Uçamamalarına rağmen en hızlı koşan kuşlar arasındadırlar.

 

 

2 Southern Cassowary

Devekuşunun ardından gelen dünyanın en büyük ikinci kuşudur. Genel olarak ortalama 180 kilo ağırlığa sahip ve Avusturalya’nın yanı sıra Endonezya’nın yağmur ormanlarında yaşamlarını sürdürürler. Cassowaries kuşları uçan bir tür kuş değillerdir. Fakat bacakları oldukça kalındır ve hızlı koşmalarına neden olurlar.

Önerilen Yazı  En Büyük Sürüngen Olan Timsah'ın 5 Özelliği

 

 

1 Devekuşu

İnsanlar arasında genel olarak herkesin bir kere de olsa adını duyduğu dünyanın en büyük kuşudur. Devekuşunun asıl yeri ise Afrikadır. Dünyanın en büyük yumurtasına sahip olan kuşudur. Devekuşları yılda yaklaşık olarak 60 yumurta bırakır. Genel olarak ortalama kiloları 150, 1.8 metre boyuna sahiptirler. Devekuşları yalnız başına yaşayamazlar, bir kabile içinde yaşamlarını sürdürürler. Dünyada yaşayan en hızlı canlılardan birisidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir