Kapat

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 5 Müzesi

Anasayfa
Seyahat Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 5 Müzesi

Seyahat sever kişilerin ziyaret ettiği yerlerin başında müzeler gelmektedir. Özellikle de bazı müzelerin ünü her yere yayılmış durumdadır. Bu şekilde Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen müzeler vardır. Bizde sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimiz de ise dünyada en çok ziyaret edilen müzeler konusuna değineceğiz.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Büyük 5 Dağı

 

 

5 Louvre Müzesi

Fransa’nın başkenti olan Paris bu müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Bu müzenin tamamını gezebilmek için 2-3 gün bile yeterli olamayabilir. Bu müzede Dünyaca ünlü ressamların eserleri  bulunmaktadır. Ayrıca Fransa’nın ilk devlet müzesi olarak bilinmektedir.

 

 

4 Çin Ulusal Müzesi

Tiananmen Meydanı’nın doğusunda kalan müzede Çin tarihi ve kültüründen Buda heykellerine varana kadar birçok önemli eser yer almaktadır. Bu müze Dünya’nın en büyük modern müzeleri arasındadır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Müzesi

 

 

3 Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi

1976 yılından beri hizmet vermekte olan bir müzedir. Havacılık, gezegen bilimleri ve uzay keşifleri konularıyla alakalı sergiler bulunmaktadır. Ayrıca müzede bazı eğitim programları, konferanslar ve aktiviteler yapılmaktadır.

 

 

2 Metropolitan Sanat Müzesi

Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden bir tanesidir. 1870 yılında kurulmuş olan müzede Dünyanın önde gelen ressamlarına ve heykeltraşlarına ait eserleri sergilemektedirler. Bu müzede yaklaşık olarak 2 milyonun üzerinde eser bulunmaktadır.

Önerilen Yazı  Muğla'da Kesinlikle Gezilecek 5 Yer

 

 

1 Şengay Bilim ve Teknoloji Müzesi

Çin’de olan bu müze teknoloji alanıyla ilgisi olmayan insanların bile ilgisini çekmektedir. Müzede birbirinden farklı temalar konu halindedir. Birçok konu hakkında merak uyandıracak onlarca konu bulunmaktadır. Ayrıca bu müzede teknoloji ve bilim ile ilgili eğitim içeren gösterilerde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir