Kapat

Dünya’nın En Değişik 5 Yemeği

Anasayfa
Enler Dünya’nın En Değişik 5 Yemeği

Dünya üzerinde birçok ülke  bulunur. Ve her ülkeninde kendine ait lezzetleri olabilir. Tabi bu lezzetler arasında bizim için pekte lezzetli olamayacak yemekler bulunur. Dünya’nın her kısmından sizin için de değişik olacak 5 yemek. Bu yemeklerin bir çoğu ile damak tadımız ulaşmadığı için kişiden kişiye göre lezzetleri değişmektedir. Bu yüzden sizler için yazmış olduğumuz dünyada ki en değişik yemekler yazımız ile karşınızdayız.

Önerilen Yazı  Dünyadaki En Büyük 5 Nehir

 

 

5 Cicada

Görüntüsü bize göre oldukça kötü olan bu yemeğin haşlanması ve kızartması yapılmaktadır. Çin’de şişlere dizilerek közlenen Ciceda’nın tadının patatesi benzediği söylenmektedir. Çiftleştiğinde ölen bu böcek türü protein bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir.

 

 

4 Sannakji

Kore mutfağından olan Sannakji pişirilmeye bile gerek olmadan canlı canlı yenen ahtapotlar çeşitli cinslerde olabiliyorlar. Bu yiyeceğe çeşitli soslar eklenip çubuk ile yenilir.Bu yiyecek size her ne kadar iğrenç gelse bile Koreliler bu lezzete bayılıyorlar.

Önerilen Yazı  Photoshop Alternatifi 5 Site

 

 

3 Tarantula

Kamboçya mutfağında bulunan büyük tüylü bacaklı ve zehirli olan tarantula kızartılarak hazırlanıyor. Ayrıca bu yiyeceği deneyip beğenen de oldukça çok .Sarımsak ve tuzlu bir sosa bandırılarak kızartılıyor. Servis edilirken ise yanında acılı ekşili sos ile beraber veriliyor.

 

 

2 Casu Marzu

Casu Marzu canlı sinek lavlarıyla dolu fermente edilmiş bir tür koyun peyniridir. Yapısı oldukça sert ve oldukça aromalı bir tada sahiptir. Genel olarak İtalya da bazı restaurantlarda servis ediliyor.

Önerilen Yazı  2017'nin En Çok İzlenen 5 Filmi

 

 

1 Balut

Döllenmiş ördek yumurtasından elde edilen bir yiyecektir.İçerisinde canlı bir ördek yavrusunun bulunduğu yumurtalar kaynatılarak servis ediliyor. Bu yemek 17 günlük yumurtadan hazırlanıyor ve sizde Filipinler’i ziyarete gittiğinizde karşınıza çıkma olasılığı yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir