Kapat

Dünyanın En Lezzetli Yemeklerine Sahip Olan 5 Ülke

Anasayfa
Enler Dünyanın En Lezzetli Yemeklerine Sahip Olan 5 Ülke

Dünya mutfaklarını saymakla bitiremiyeceğimizi hepimiz biliyoruz fakat bazı mutfaklarda birbine benzeyen yemekler bulunmasıda mümkündür. Unutulmayacak bir diğer nokta ise herkesin damak tadının farklı olduğudur. Buna rağmen genel olarak bakıldığında en lezzetli yemeklere sahip olan işte o 5 ülkeyi sizler için listeledik. Umarım en lezzetli yemeklere sahip olan ülkeleri gezme fırsatı bulursunuz.

 

 

5 Yunanistan

Yunanistan yemekleri ile Türk yemekleri arasında uçurum denecek kadar bir uzaklık yoktur.Hatta bunun aksine Türk yemekleriyle Yunanistan yemekleri arasında birebir aynı olan yemekleri de vardır. Yunanistan’da yapılan bir yemek olan Sauvlaki de oldukça meşhurdur.

Önerilen Yazı  Dünyada En Çok Kullanılan 10 Emoji Nedir ?

 

 

4 İtalya

İtalyan mutfağının vazgeçilmez renkleri  olan kırmızı, yeşil ve sarı her yiyecekte ortaya bir lezzet karışımı sunar. İtalyan mutfağında genel olarak bakıldığında yemekler domates, ekmek ve zeytinyağı adı üzerinde toplanır. İtalyan mutfağının bilinmeyen en büyük sırrı ise kullanılacak olan her malzemenin taze seçilmesidir.

 

 

3 Pakistan

Genel olarak Pakistan yemekleri sığır, tavuk ve sebze üzerinde yoğunlaşmış olan bir mutfaktır. Pakistanlıların mutfağında bol baharat ve değişik çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Pakistanlıların en çok kullandıkları baharatlardan bir kaçı ise zencefil, köri, kişniş ve tarçındır.

Önerilen Yazı  Photoshop Alternatifi 5 Site

 

 

2 Filipinler

Filipin mutfağının lezzetine bakıldığında Hindistan, İspanya, Çin ve Amerika’nın değişik gıdalarının karışımı olduğu ortaya konuluyor. Farklı kültürlerden gelipte Filipin’de çeşitlilik gösteren yemeklere örnek verecek olursak Adobo ve Pancit adındaki o ülkeye ait olan bu yemekleri verebiliriz.

 

 

1 Tayland

Bu ülkede genel olarak bilindiği üzere çoğu yemekte pirinç ön plandadır. Bu ülkenin diline göre ise ”gıda” kelimesi tam anlamıyla ”pirinç yemek” anlamını taşır. Ayrıca bu ülkenin lezzetine bakıldığında genel olarak karşılaşabileceğiniz 4 temel lezzet bulunur ; tatlı, ekşi, acı ve tuzlu oranlarının dengesi önem taşır

Önerilen Yazı  En Çok Kazandıran 5 Meslek Hangileridir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir