Kapat

Dünya’nın En Pahalı 5 Kahvesi

Anasayfa
Enler Dünya’nın En Pahalı 5 Kahvesi

Kahve son yıllarda Dünyada en çok tercih edilen içeceklerin arasına girmeye başladı. Bu sebepten dolayı Dünya üzerinde oldukça fazla kahve çeşidi bulunur. Tabi ki bu kahvelerin fiyatları da birbirinden farklıdır. Dünyada satılan en çok satılan ve en pahalı olan kahveler yazısı ile karşınızdayız.

Önerilen Yazı  Eski Araba Lastiklerini Değerlendirmenin 5 Farklı Yolu

 

 

5 Fazenda Santa Ines

Yaklaşık olarak kilo başına 110 dolar olan bu kahve kıyı bölgelerde yetişir. Bu kahvenin aroması çilek ve karamel karışımı bir tattır. Ayrıca bu kahveyi 100 yıldır aynı aile işlemektedir.

 

 

4 El Injerto

Bu kahvenin lezzetinin sebebi çekirdeklerinin yıkanmasından sonra 2 kez öğütülmesi sonucu oluşur. Fiyatı ise yaklaşık olarak 120 dolardır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Evi

 

 

3 Helena Coffee Company’s Adası

Bu ada Afrika sahilinden 1200 mil uzaklıktadır. Bu kahvenin de övgüleri oldukça fazladır. Kilogram fiyatı ise yaklaşık olarak 190 USD ‘dir.

 

 

2 Hacienda La Esmeralda

Bu kahve çeşidi Panama tepesinin üzerinde guava bitkilerinin gölgesinde yetişirler. Fiyatı ise yaklaşık olarak 350 dolardır. Dünyanın her bir yanından insanlar bu kahveye hayrandır.

Önerilen Yazı  2017'nin En Çok İzlenen 5 Filmi

 

 

1 Luwak Coffee

Bu kahvenin üretim şeklinin diğerlerinden farklı olması nedeniyle fiyatı da fark gösterir. Mis kedisi kahve meyvelerini yer ardından çekirdeklerini midesinde fermente eder ve daha sonra dışkı olarak bırakır. Yılda toplam olarak 380 kilogram üretilmektedir. Doğada az bulunması nedeniyle fiyatı kilosu 580 dolar olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir