Kapat

Dünyanın En Yüksek IQ’suna Sahip 5 İnsan

Anasayfa
Bilim Dünyanın En Yüksek IQ’suna Sahip 5 İnsan

Dünyadaki en zeki insalar olarak adlandırdığımız ve beyinlerinin bizden değişik farklı şekilde çalışması onları bizden ayırt edici bir özelliktir. Normal olarak adlandırdığımız 90-109 IQ değerleri ise bu insanlarda kat ve kat fazladır. Dünyanın en yüksek IQ’su ise tahmin edemeyeceğimiz gibi 250 ve 300 arasında IQ’su olduğu tahmin edilmektedir.  En son ölçümlenebilen 150 ve üstü IQ seviyesi ise sizleri dahi olarak gösterecektir. En son IQ dereceleri ise 150 ve üstü olarak belirtilmektedir. En yüksek IQ’ya sahip insanlar işte karşımızdalar. Dünyada yer alan ve günümüze kadar yaşamış ve hayatını devam ettiren bu insanlar arasında kendimizi garip hissetmemiz açıkçası biraz doğal olacaktır.

Önerilen Yazı  Dünyada ki En Pahalı 5 Madde

 

5 Garry Kasparov

1985 ve 2000 yılları arasında Dünya Şampiyonu olan Garik Kimoviç Weinstein 1963 yılında Bakü’de Yahudi bir anne ve Ermeni bir babadan dünyaya geldi. Kasparov santraç dahiliği sayesinde bilgisayar üreticilerinin de ilgisini çeker hale geldi. 190 üzeri IQ derecesi olan Kasparov IBM firması Deep Blue adında bir bilgisayar üreterek Kasparov ile maç yapmasını istedi. 1996 yılında yapılan maçlarda Kasparov Deep Blue adlı bilgisayarı 4-2 skoru ile yendi. IBM bir sonra ki yıla kadar bu bilgisayarı geliştirerek bir saniyede 20 milyar hamle düşüne bilmesini sağladı. 1997’de yapılan bir satranç maçında ise bu sefer bilgisayar Kasparov’u 3.5’e 2.5 skor ile yendi.

Önerilen Yazı  Sütün Bilinmeyen 5 Kullanım Alanı

 

 

4 Kim Ung-Yong

Koreli bir inşaat mühendisi ve deha olan Kim Ung-Yong 210 IQ ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Güney Kore’de doğan Kim Ung-Yong’un babası profesördür. Doğduktan 6 ay sonrasında konuşmaya başlayan Kim Ung-Yong ikinci doğum gününde Kore, Japonca, İngilizce, Almanca ve diğer birçok dili konuşabiliyordu. Yedi yaşında çocuklara verilen IQ testinden 200 puan aldı.

 

 

3 Christopher Hirata

Henüz 13 yaşındayken Uluslararası Fizik Olimpiyatlarını kazanmayı başardı. IQ seviyesi ise 225 puan derecelemesine tabidir. 14 yaşında ise Caltech Üniversitesinde okumaya başlayan Hirata 16 yaşında Nasa’da Mars ile ilgili bir projede çalışmaya başladı. Şimdi ise Astrofizik öğretmeni olarak California Teknoloji Enstitüsünde çalışmaktadır.

 

2 Terence Tao

17 Temmuz 19975 doğumlu olan Terence Tao Avusturalya’lı bir matematikçidir. IQ seviyesi ise 230 puanlarında seyrediyor. Terence Tao’nun en büyük avantajı çözülemez denilen matematik problemlerini çözmesiyle tanınmaktadır. Hayatını matematiğe adayan Tao armonik analiz, kısmi diferansiyel denklemler, cebirsel kombinasyon, aritmetik kombinasyon, geometrik kombinasyon, sıkıştırılmış algılama ve analitik sayı teorisi üzerine yoğunlaşmaktadır.

Önerilen Yazı  İnsan Hafızasının 5 İlginç Özelliği

 

 

1 William James Sidis

Şimdi ise sıkı durun. 6 yaşında girdiği ilkokulu 7 ay sonra tamamlayan William James Sidis’in ise IQ derecesi 250 ile 300 arasında olduğu tahmin edilmektedir. Sidis’in ne yazık ki kayıt altına alınan IQ derecesi ise kayıtlardan kaybolmuştur. 1 Nisan 1898’de doğan ve ölümünü 17 Temmuz 1944 tarihinde olan şuana kadar dünyada yer alan en zeki insan olarak kabul görmüştür.

“Dünyanın En Yüksek IQ’suna Sahip 5 İnsan” üzerine 1 yorum

  1. Adilcan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir