Kapat

Ellerimizin Bize Gösterdiği 5 Sağlık Problemi

Anasayfa
Sağlık Ellerimizin Bize Gösterdiği 5 Sağlık Problemi

Ellerimiz bize aslında düşündüğümüzden çok daha fazla şey söylemektedir ve muzdarip olabileceğimiz farklı bazı olası sağlık sorunları hakkında bilgi vermektedirler. Bu yüzden bize, farkında olmadan muzdarip olabileceğimiz bazı sağlık sorunlarından bahsedebilen bu işaretlere sizde dikkat edin.bir yük taşıma sonucunda ortaya çıkabilir ve bu gibi durumlarda dinlendiğiniz süre içerisinde kaybolur. Eğer bu titremenin kaybolmadığını ve ellerinizin belirgin bir neden olmaksızın titrediğini görüyorsanız bunun sebebi B1, B6, B12 ve E vitaminin eksikliği ile ilgili olabilir.

 

 • #1 Baş Parmak ve İşaret Parmağında Ağrı

  Baş parmağınız ve işaret parmağınızda zaman zaman ağrı ile beraber uyuşma ve karıncalanma yaşıyorsanız, karpal tünel sendromundan muzdarip olabilirsiniz. Bu tür bir sorun ile karşılaştığınız zaman, bilekte sinir üzerine baskı oluşturan bir şişkinlik ortaya çıkar ve bu durum oldukça hoş olmayan bir dizi hisse sebep olur. Bu, elleri ile mekanik işleri daha çok yapmakta olan insanlarda ortaya çıkma eğiliminde olan bir tür rahatsızlıktır. Örnek olarak ise, bilgisayarla çalışan kişilerde veya müzisyenlerde bu tür rahatsızlıklar yaygın bir şekilde görülür.

 • #2 İyileşmesi Fazla Zaman Alan Yaralar

  Eğer iyileşmesi oldukça uzun süren yaralarınız bulunuyor ise, bu aynı zamanda bir tür sağlık sorunu olduğunun işareti olabilir. Ellerinizde çürükler veya kesikler olduğu zaman, hiç tamamen iyileşmiyor olabilirler. Belki bunun nedeni diyabetin bir belirtisi olabilir. Bu sorunlar aynı zamanda açlık ve susuzluğun yanı sıra eller ve ayaklarda hissizlik ve karıncalanma ile birlikte meydana geliyorsa, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza danışmalısınız. Çünkü bu kanınızdaki şekerin açık bir işaretidir.

 • #3 Parmaklarda ki Renk Değişimi

  Parmaklarınızın renk değiştirdiğini görürseniz, bunların belirli nedeni olabilir. Düşük sıcaklıklara, strese ya da ağır fiziksel yüklere maruz kaldıysanız, ortada hiçbir sorun olmama ihtimali de vardır. Ancak, eğer bu değişikliklere parmaklarda kaşıntı, ağrı, karıncalanma veya uyuşukluk eşlik ediyor ise, kontrol ettirmeli ve bir uzmana mutlaka danışmalısınız. Bu, bir omurga hastalığının, kan damarlarındaki problemlerin veya bir tür cilt rahatsızlığının herhangi bir belirtisi olabilir.

 • #4 Zayıf Tırnaklar

  Eğer tırnaklarınızın eskiye oranla çok daha kolay bir şekilde kırıldığını görüyorsanız, bunun nedeni su, deterjan ve diğer kimyasal ürünler ile sürekli temas halinde olmanıza veya çeşitli yanlış bakım uygulamaları da olabilir. Dikkatli olmak oldukça önemlidir, çünkü tırnakları zayıflatan bu türde şeyler olabilirken, aynı zamanda bunun bir tiroid problemi semptomu da olma ihtimali vardır. Bu duruma güçsüzlük, yorgunluk ve eklem ağrısının eşlik edip etmediğine de aynı zamanda dikkat edin ve eğer öyleyse doktorunuza danışın.

 • #5 Parmaklarda Titreme

  Titreyen parmaklar hoş olmayan bir hisse neden olabilir. Bu aşırı gerginlik veya ağır bir yük taşıma sonucunda ortaya çıkabilir ve bu gibi durumlarda dinlendiğiniz süre içerisinde kaybolur. Eğer bu titremenin kaybolmadığını ve ellerinizin belirgin bir neden olmaksızın titrediğini görüyorsanız bunun sebebi B1, B6, B12 ve E vitaminin eksikliği ile ilgili olabilir.

Önerilen Yazı  Soğuk Havalarda İçinizi Isıtacak 5 Besin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir