Kapat

En Çok Kazandıran 5 Meslek Hangileridir ?

Anasayfa
Eğitim En Çok Kazandıran 5 Meslek Hangileridir ?

Artık değiştikçe gelişen meslek dallarının ortasında kendimizi bulmuş gibiyiz, kafamızı ne tarafa çevirsek farklı dallarda meslekler bulunmakta. Artık bilindik mesleklerin dışında bilinmedik mesleklerde de daha çok para kazanmanız mümkün. Bu yazımızda sizin için bilindik mesleklerin dışına çıkarak fazla tercih edilmeyen fakat tercih edilmiş mesleklerden daha çok para kazandıran 5 mesleği inceleyeceğiz. Hadi birlikte en çok kazandıran bilinmedik 5 mesleğe bir göz atalım. Ne dersin ?

 

 

1 Doğa Bilimleri Bölümü

Doğa bilimleri bölümü en çok kazanan meslekler grubunda yer almaktadır ve bu alanda çalışanlar oldukça dolgun ücretler ile çalışmaktadırlar. Fakat bunun yanı sıra büyük bir sorumluluğunda altına girmiş olurlar. Bu meslek sahibi olan kişilerin fizikçileri, kimyacıları, ziraatçılar vb. uzmanlıkları denetlemesi beklenmektedir. Bu bilim yöneticileri genelde kendi şirketlerini kurmakta ve bu alanda en yüksek gelire sahip olan kişi ise 97.000 dolar kazanmaktadır.

Önerilen Yazı  Motivasyonu Sağlamak İçin 5 Öneri

 

 

2 Pazarlama Müdürü

Bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışıyorsanız kilit noktalardan birinde bulunuyor ve yönetiyorsunuz demektir. Bu görevi yapan kişiler en çok kazanan meslekler içerisinde yer almaktadır. Bu görevde bir şirketin pazarlama stratejilerini oluşturmaktan sorumlusunuzdur. Bu görevi yapan kişiler içerisinde en yüksek geliri elde eden kişi 100.000 dolar kazanmaktadır.

Önerilen Yazı  Girişimcilik Nedir ?

 

 

3 Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi

Bu meslek grubu da en çok kazanan meslekler grubunda yer almaktadır. Eğer bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticiliği yapıyor iseniz bilgi teknolojileri ile ilgili ve IT bölümünü yönetiyorsunuz demektir. Bu pozisyonda görev tanımları arasında uygulama seçimi, yazılım geliştirme, web tasarımı ve bilgi işlem departmanı ile ilgili görevlerden oluşmaktadır. Bu pozisyondan en yüksek geliri elde eden kişi 100.000 dolar kazanmaktadır.

 

 

4 Hava Trafik Kontrolörü

Gelişen teknoloji ile uçakların kullanımı artarken bu alan en çok kazandıran meslekler grubuna dahil oldu. Artan hava yolu trafiği nedeniyle bu trafiği kontrol edecek insanlara da ihtiyaç doğdu. Bu meslek sahipleri hava trafiğinin güvenliği için kullanılmakta olan teknolojileri yönetmektedir. Bunun yanı sıra uçakların piste güvenli bir şekilde inmesi ve kalkması da bu görev pozisyonundaki kişilere aittir. Bu mesleği yapanların yıllık olarak kazançları yaklaşık 135.000 dolar civarındadır.

Önerilen Yazı  Dünyada Popüler 8 Markanın Türkçe Karşılığı Nedir ?

 

 

Veee gelelim en yüksek maaşlı çalışan meslek grubuna, tabi kii biraz düşünürsek aklımıza gelebilecek bir meslek..

5 Mühendislik Yöneticileri

Araştırma ve geliştirme, üretim ve tasarım gibi birçok alan da çalışan mühendislik yöneticileri en iyi kazandıran meslekler grubuna adını yazdırmıştır. Bu alanda çalışan bir kişinin yıllık geliri ortalama 140.000 dolar civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir