Kapat

En Güzel 5 Kuş Türü Nedir ?

Anasayfa
Hayvan En Güzel 5 Kuş Türü Nedir ?

Günlük hayatta gökyüzüne baktığınızda uçan kuşları izlemek ve cıvıltılarını dinlemek size de mutluluk veriyor mu ?  Genellemeye dayanırsak bu sorunun cevabı evet olacaktır, kuş cıvıltılarından mutlu olanlar kadar bu durumdan pek hoşnut olmayanlarda var benim gibi 🙂 Güzel bir manzara eşliğinde etrafınızda umarsızca uçan kuşları izlemek, seslerini dinlemek elbette sizi rahatlatır. Bu yazımızda görünüşleriyle ve özellikleriyle diğer kuş türlerinden oldukça farklı olan ve kendilerini çabucak ön plana atan kuş türlerini inceleyeceğiz.. Tabii ki 5 Madde olarak 🙂 Hadi bakalım Ciik Ciik! ::) 🦆🦅🕊️🐦

 

 

5 Deniz Papağanı (Atlantik Puffin)


Atlantik Puffin, bir animasyon filminden çıkmış bir karakterin gerçeğe bürünmüş hali gibidir. Atlantik Okyanusu’na özgü olan kuş, kalamar ve diğer deniz canlıları ile beslenmektedir. Atlantik Puffinleri, komik görünüşlerine rağmen dünyanın dört bir yanından oldukça sevilmektedir. Ayrıca, gagası, turuncu ve beyaz renk şeritleri içeren rengiyle diğerlerine göre oldukça benzersizdir. Kuşun tüm uzunluğu yaklaşık 30 cm’dir ve başı parlak siyah bir kütle ile taçlandırılmış gibi gözükmektedir. Karada yaşamasalar da, nesli tükenmekte olan bir türdür. Çoğunlukla hayatının tamamını denizde geçirir ve sadece yetiştirme dönemlerinde kıyı şeridinde görülür.

Önerilen Yazı  Hayvanların Size Oha! Dedirtecek Yaşam Süreleri

 

 

4 Mavi Alakarga (Blue Jay)

Mavi Alakarga ismiyle, doğası gereği harika bir yaratılışı olan ve büyük oranda Kuzey Amerika’da bulunan bir kuştur. Kuşun gövdesinin baş ve alt sırt kısmı, güzellik açısından en çok vurgulanan mavi özellikler ile kaplanmıştır. Boynunun etrafında siyah renk bulunan U şeklinde bir yaka, karlı ortamlarda kontrast oluşturarak kuşun görünüşünü vurgular. Ayrıca, Mavi Alakarga, fıstığı, meyveleri ve küçük omurgalıları büyük oranda beslenmenin bir parçası olarak yemektedir. Ürettiği gürültü nedeniyle “Jaybird” olarak da tanınır. Yaklaşık 30 cm uzunluğundaki küçük kuş, harika görüntüsü ile insanları kendilerine hayran bırakmaktadır.

 

 

3 Flamingo

Flamingo , Antartika haricinde ülkenin hemen hemen tüm bölgelerinde bulunan göze çarpan turuncu bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca, “Flamingo” ismi Portekizce veya İspanyolca “Flame-Colored” i simgeleyen “Flamengo” kelimesinden türetilmiştir. Flamingo’nun vücudundaki alev gibi olan renklilik, onlara gruplarda çarpıcı bir görünüm kazandırır. Flamingo uzun mesafelerde uçar ve saatte 56 kilometreyi aşan bir hızda kendilerini taşıyabilir. Buna ek olarak, suda yürüyen kuşlar olarak kabul edilirler. Üstelik, inanılmaz kan görünümlü tüyleri, karotenoid pigmentleri içeren beslenme koşullarından kaynaklanmaktadır.

Önerilen Yazı  Okyanusta Yaşayan En Büyük 5 Canlı

 

 

2 Tavus Kuşu (Peacock)

Tavus kuşu, kuş güzellikleri göz önüne alındığında daima başı çeken harika bir kuştur. Tavus Kuşu, kökeni Hindistan olan bir kuştur. Tavus Kuşu’nun alt sırt kısmı, dişileri çekmek için geliştirdiği güzel bir yanardöner renklendirmeden oluşur. Dişiler, yırtıcıları tehlikelerden uzaklaştırmak için bu sarkık renkleri kullanıyor gibi görünmektedir. Hindistan Tavus Kuşu türlerinde “Hindistan Tavus Kuşu”, “Kongo Tavus Kuşu” ve “Yeşil Tavus Kuşu” olmak üzere üç tür bulunmaktadır. Erkekler ses tellerini ayarlama eğilimindedir ve dişi olanları çekmek için başlıca bu özelliklerinden faydalanarak çekici sesler üretirler. Yer değiştirme esnasında tüylerini açarak, “ocelli” olarak bilinen yapı göz benzeri lekelerini ortaya çıkararak muhteşem bir görünüme kavuşurlar.

 

Altuni Sülün, başında fantastik altın eğrili ibik benzeri canlı ve kırmızımsı turuncu bir boyundan oluşur. Büyük oranda batı Çin’in yoğun ormanlarında bulunur. Kuş yaklaşık 90 – 105 cm boyutlarında büyür ve kuyruk uzunluğu kuşun büyüklüğünün üçte ikisi kadardır. Ayrıca, “Altuni Sülün” adı eski Yunanca “Khrusolophos” sözcüğünden türetilmiştir; “Boyalı” anlamına gelir. Altuni Sülün’ün görünüşü, sanki renkli yağlı boyalar ile boyanmış bir resim gibidir. Altuni Sülün boynu, çiftleşme sırasında güzelliğini sergilemek için portakal kabuğuyla renklendirilmiştir.

Önerilen Yazı  Köpekler Hakkında Az Bilinen 5 Şey

 

 

1 Kırmızı Macaw Papağanı (Scarlet Macaw)

Kırmızı Macaw Papağanı, vücudunda bulunan belirgin renk kombinasyonu nedeni ile en güzel 5 listesinin en başında bulunmaktadır. Papağanlar kategorisinde bulunan kuş, çoğunlukla Güney Amerika’da nemli ve daima yeşil ormanlarda yaşar. Kuşlar, Coiba adalarından başka bölgelerde görülmeyecek kadar azmış gibi görünmektedir. Kırmızı Macaw Papağanı, kırmızı, sarı ve mavi renk kombinasyonu ile vücut üzerinde benzersiz bir güzellik sergiler. Dahası, gerçek insanlar gibi sesler çıkarabilen dünyanın en akıllı kuşları olarak bilinir. Sonunda, yaklaşık 90 cm’lik bir ortalama uzunluğu olan kuş, 35 mil/saat’ten daha yüksek hızlara ulaşabilir. Buna ek olarak, bu kuş türünün yaşam uzunluğunun 75 yıla kadar olması bu kuşu ayrıca benzersiz kılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir