Kapat

En Güzel Kanatlara Sahip 5 Kelebek

Anasayfa
Hayvan En Güzel Kanatlara Sahip 5 Kelebek

Dünyada yaşayan kelebeklerden türünü bile bilmediğimiz daha önce görmediğimiz değişik kelebekler bulunur. Bir sürü bulunmasına rağmen aralarında kanatlarının güzelliği bakımından fark bulunur. İşte en güzel kanatlara sahip olan kelebeklerden 5 tanesi.

 

 

5 Mavi Morpho Kelebeği

Orta ve Güney Amerikada sıklıkla rastlanan bu kelebek türü güzel kanatlara sahip olmasının yanı sıra Dünya’nın en büyük kelebeklerinden bir tanesidir. Mikroskopik ölçülerde ışık yansıtarak kanat kenarları danteli andıran siyah şeritle çevrilir. Ayrıca kelebeğin kanatlarının rengi de mavidir.Kanatlarının alt kısmında bulunan kahverengilikler sayesinde diğer yırtıcılara karşı kamuflaj görevi görür.

Önerilen Yazı  Hayvanların Size Oha! Dedirtecek Yaşam Süreleri

 

 

4 Zebra Çatal Kuyruklu Kelebek

Genel olarak bu kelebeklerin bulunduğu yer Kuzey Amerika’nın Doğu kıyılarıdır. Bunun yanı sırada Tennessee eyalatinin en ünlü kelebeği olarakta bilinir. Üçgen şeklinde kanatları olan bu kelebek siyah beyaz çizgilerle kaplıdır.

 

 

3 Tavus Kelebeği

İsminden de anlaşılacağı üzere bu kelebek kanatları üzerindeki desenlerden dolayı bu ismi almıştır.Mor ve kırmızı karışımı noktalara sahip olmasıda tavus kuşu ile olan benzerliğini iyice arttırır.

Önerilen Yazı  Evde Beslemesi En Kolay 5 Hayvan

 

 

2 Goliath Birdwing

Dünya’nın en güzel kelebeklerinden birisidir ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük ikinci kelebeğidir. Bu kelebek türü genellikle Endonezya yağmur ormanlarında bulunurlar. Bu kelebeklerin erkekleri siyah, yeşil ve sarı renktedir. Dünya’nın en güzel kelebeklerinden birisidir.

 

 

1 Question Mark Kelebeği

Genel olarak bu kelebek Kuzey Amerika’nın ormanlık alanında ve şehir parklarında görülmektedir. Bu kelebeğin isminin özelliği ise kanatlarının alt kısımlarında gümüş rengi olan soru işaretine benzer şekilden dolayı aldığı bilinmektedir.

Önerilen Yazı  En Büyük Sürüngen Olan Timsah'ın 5 Özelliği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir