Kapat

En İlginç 5 Çiçek Türü

Anasayfa
Bitki En İlginç 5 Çiçek Türü

Çiçekler hayatımızın her alanında karşılaşabileceğimiz en masum en doğal bitkilerdir. Kendileri küçücük bir bebek gibi insanın yaşam sevincini dışa vurmasına yardımcı olmaktadırlar. Çiçeklerin bulunduğu her ortam farklı bir havaya bürünüp baharları ayağınıza serer. Çiçeklerin bir çok çeşidi vardır. Çiçekler görünen ve görünmeyen olarak 2ye ayrılır. Bu nedenle çiçeklerin milyonlarca türünün olduğunu düşünebiliriz. Gelin dünyada ki en ilginç çiçek türlerini 5 madde olarak inceleyelim.

 

 

1 Küstüm Çiçeği

Adını narinlikten alan çiçek türünün, çok kırılgan ve çok narin bir yapısı bulunmaktadır. Yapraklarına dokunduğunuzda hemen kendini kapatan bu çiçek türü, dokunduğunuzda tüm yapraklarını kapatır. Bu sebeple bu bitkiye sahip olan insanların daha dikkatli olması gerekmektedir. Çok ilginç bir özelliği daha vardır ki yerini değiştirdiğinizde koyduğunuz yeri beğenmez ise yaprakları açmaz. Narin olan bu çiçek, bakıcısınında kendisi gibi olmasını ister.

 

 

2 Çıplak Adam Orkidesi

Çıplak Adam Orkidesi kısmi olarak yarı gölge bölgelerde yetişmektedir. Çiçekleri açık pembe beyaz görünümdedir. Akdeniz’de geniş büyüme alanlarında bulunur. Bu bitkin insan görünümü dışında çiçek renkleri bakımından neşe kaynağıdır. Genelde mor-beyaz yapıda bulunurlar.

 

 

3 Balerin Orkide Çiçeği

Çiçeğe ilk bakıldığında ellerini yukarı kaldırmış sanki her an üzerinize atlayacakmışcasına bir görüntü veriyor. Yapısı bence biraz arıyı andırmıyor değil 🙂 Ama etekli bir bayanı andırıyor diyorlar hatta bu sebepten dolayı balerin çiçeği adı verilmiş. Avustralya civarında görülmektedir.

 

 

4 Kanayan Diş Mantarı

Adeta pastaya benzeyen çiçek türü nedense ismi“Şeytanın dişi”, “çilek ve krema” olarak da bilinen bir mantar türüdür. Diş eti kanamasına benzer görüntüsünden dolayı bu adı almıştır. Değişik bir şekil yapısına sahip mantar familyasındandır.

 

 

 

 

5 Sinek Kapanı

Mayıs ve ekim aylarını çok seven bu bitki tamamen yeşil renkte, iki taraftan kapan şeklinde uç kısımlarda dikensi yapıda çocuklar için oldukça tehlikeli bir bitkidir. Kenarlarında bulunan tüylerden en küçük bir nesneye kadar algılar ve hemen kapanır.

 

Sizce En İlginç Çiçek Hangisi ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

“En İlginç 5 Çiçek Türü” üzerine 3 yorum

  1. Gizem says:
  2. Fatmaaaa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir