Kapat

En İyi 5 Girişimci Filmi

Anasayfa
Sanat En İyi 5 Girişimci Filmi

Çeşitli alanlardaki birçok girişimciye ilham kaynağı olacak ya da başarıya giden yolda daha gayretli olmalarını sağlayacak birçok makale, kitap ve filmler bulunmaktadır. Bu yazıda görsel bir zevk alırken ve filmin verdiği keyif ile girişimcilere destek olmak amacıyla en iyi girişimci filmlerini topladık.

 

İş dünyası, ekonomik düzen ve ilgilendiğiniz alanla ilgili olabilecek birkaç filmi sizler için derledik. Filmlerden reklam, inovasyon, başarı hikayeleri, pazarlama gibi konulara en iyi değinenleri seçmeye gayret gösterdik. Umarız bu filmler tüm girişimcilere ilham kaynağı olurlar.

Önerilen Yazı  Netflix 'in En Popüler 5 Dizisi

 

5 Minority Report (Azınlık Raporu) – 2002

Tom Cruise’un başrolde oynadığı bu film, teknolojinin varabileceği noktalar konusunda sizi yolculuğa çıkartacaktır. Mobil alanda gelişmeler ve online perakendeciliğin geleceğiyle ilgili güzel fikirler edinebileceğiniz bir filmdir. Girişimciliğin önemli noktalarından birisi olan inovasyondur. Her girişimcinin ise en son teknolojiden ve yeniliklerden haberdar olması gerekir.

 

 

4 Logorama – 2009

Ünlü oyuncuların yer almadığı kısa bir animasyon filmidir. Ancak dünyada popüler olan bu film ödüller de almıştır. Bu film dünyanın artık markalar ve şirketler tarafından yönetildiğini göstermektedir. Firmaların tüketici zihnindeki algıyı yönlendirirken marka imajlarını nasıl kullandığını göreceğiniz etkileyici bir filmdir.

Önerilen Yazı  5 Maddede Death Note'un En İyi Anime Olduğu Gerçeği

 

 

3 Pirates of Silicon Valley (Silikon Vadisinin Korsanları) – 1999

Günümüzde hala rekabet içinde olan Microsoft ve Apple’ın kuruluş hikayelerini konu alan bir filmdir. Filmde bir girişimci için gereken azim, disiplin, inanç ve hırs gözler önüne serilmektedir. İşin başlangıçta nerede başlayıp, nereye ulaşabileceğinin sizin elinizde olduğunu görebileceksiniz.

 

 

Önerilen Yazı  Aklımızda Yer Etmiş 5 Çizgi Film

2 Wall Street (Borsa) – 1987

Filmde genç ve hırslı bir işletme bankeri olan Bud Fox, New York’un en iyi finansçılarından birisi olmak istemektedir. İş dünyasında büyüme hedefini gerçekleştirmek için hırslarına yenik düşen insanların düştüğü durumu görebileceğiniz bir filmdir. Filmden sizde iyi dersler çıkarabilirsiniz.

 

 

1 The Social Network (Sosyal Ağ) – 2010

Facebook kurucusu Mark Zuckenberg’in kuruluş sürecinde yaşadıklarını konu edinen bir filmdir. Dünyanın en genç milyarderi olan Facebook kurucusunun hayatından yapılan bir film girişimciler için büyük bir ilham kaynağı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir