Kapat

Eski Araba Lastiklerini Değerlendirmenin 5 Farklı Yolu

Anasayfa
Enler Eski Araba Lastiklerini Değerlendirmenin 5 Farklı Yolu

Eski ve kullanılmayan lastikleri değerlendirmenin oldukça fazla yolu bulunmaktadır. Sizde kendi hayal gücünüze dayalı olarak eski lastikleri değişik yollarla değerlendirebilirsiniz. Bilindiği üzere lastikler genel olarak kauçuk adı verilen maddeden yapılır. Bu sebepten dolayı da, lastikler aşınmış olsa bile daha farklı alanlarda kullanılabilir. Aslına bakılırsa eski lastiklerin bilinen ve bilinmeyen birden fazla kullanım alanı mevcuttur. Bu kullanım alanına bir örnek verecek olursak; eski lastikler ile evinize süsler yapabilir ve evinize değişik bir hava katmayı sağlayabilirsiniz. İşte eskiyen ve kullanılmayan lastikleri değerlendirebileceğiniz işinize yarayacak bazı yöntemler.

 

 

5 Salıncak

Hiç para harcamadan evinize eğlenceli bir şeyler yapabilmeniz oldukça mümkündür. Evinizde bulunan eski ve kullanılmayan lastikleri sizde kendi çocuklarınızın eğlencesi için birer salıncağa dönüştürebilirsiniz. Kendi zevkinize göre bir renkte halatı alın ve lastikleri bir sprey boya yardımıyla boyayın. Daha sonra evinizin bahçesine sağlam bir halat ile bağlayın. Salıncağınız bu sayede daha sağlam ve güvenli olacaktır. Bir diğer alınacak önlem ise lastiğin iç kısmınızı bir kumaş ile kapatmanız olacaktır.Bu sayede lastik direk olarak cildinize temas etmiş olmaz.

Önerilen Yazı  Dünyanın En Lezzetli Yemeklerine Sahip Olan 5 Ülke

 

 

4 Kum Havuzu

Eğer çocuklarınız bu salıncağı kullanabilecek kadar büyük yaşta değilse onlar için yapabileceğiniz başka bir aktivite daha vardır. Kullanılmayan lastiklerden birer kum havuzu yapabilirsiniz. Bu yapımı oldukça kolay olan bir şeydir. Yapmanız gereken elinizde bulunan lastiği oldukça iyi bir şekilde yıkamak ve temizlemektir. Ardından ise dilediğiniz renkle onu boyamaktır. Son adım ise lastiğin içini kum ile doldurmaktır. Yapacağınız bu kum havuzu kesinlikle çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Önerilen Yazı  2017'nin En Çok İzlenen 5 Filmi

 

 

3 Saksı

Lastikleri biçimleri ve boyutları sizin bahçenizi süslemek açısından oldukça güzel olan nesnelerdir. Her şeyden önce en önemli nokta lastiklerin dayanıklı ve su geçirmez oluşudur. Bu sayede de lastikler asla zarar görmez ve ilk gün ki halini korurlar. Bu uygulamada da yapmanız gereken tek şey lastikleri boya yardımıyla istediğiniz şekillerde boyamaktır. Daha sonra oluşturduğunuz bu saksının içerisine kendi bitkinizi rahatlıkla koyabilirsiniz.

 

 

2 Evcil Hayvanlar İçin Yatak

Evcil hayvanınızı mutlu etmek ve ona bir yuva yapabilmek için çok fazla paraya ihtiyacınız yoktur. Yalnızca bir adet lastiğe sahip olmanız kesinlikle yetecektir. Bu uygulamada da tek yapmanız gereken şey sahip olduğunuz lastiği dilediğiniz renge boyayarak içerisini yastıklarla doldurmaktır.Evcil hayvanınız bu yatağa kesinlikle bayılacaktır.

Önerilen Yazı  Dünyanın En İyi 5 Evi

 

 

1 Çöp Kutusu

Eski ve kullanılmayan lastikleri bir araya getirerek sizde harika bir çöp kutusuna sahip olabilirsiniz. Lastiklerinizi dilediğiniz renge ve şekline göre boyayabilir hatta süsleyebilirsiniz bile. Kullanılmayan üç adet lastiği üst üste koyarak derin bir çöp kutusuna sahip olabilirsiniz. Ardından eğer isterseniz içerisine bir çöp poşeti koyarak çöpü daha sonra almayı kolay bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir