Kapat

Evde Bakımı Kolay 5 Çiçek

Anasayfa
Bitki Evde Bakımı Kolay 5 Çiçek

Eğer evinize biraz daha fazla renk , biraz da tazelik katmak istiyorsanız bunu en güzel doğal yol olan çiçeklerle sağlayabilirsiniz. Fakat evde çiçek bakımı konusunda da yeteri kadar yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız sakın üzülmeyin. Evinizde rahatça bakabileceğiniz ve pekte uğraş gerektirmeyecek türde çiçeklerde bulunur. Eğer sizde bakım konusunda tereddütte iseniz bu çiçekler sizin eviniz için uygun olacaktır. İşte evinizde bakabileceğiniz çok bakıma ihtiyaç duymayan çiçekler.

 

 

5 Spathiphtllum (Barış Çiçeği)

Bu bitki uzun yeşil yaprakları olan, beyaz çiçekli bir zambak türüdür. Spathiphyllyum bitkisinin, bakımı oldukça kolaydır fakat biraz da hassas bir yapıya sahip olan bitkidir. Bahar aylarında çiçekleri açan, yüksek sıcaklığı da soğuğu da pek fazla sevmeyen bir bitki türüdür. Bu bitkinin toprağı tam kurumadan sulama yapılmalıdır çünkü Barış Çiçeği suyu çok fazla sever. Çiçeklenmesini istediğiniz zamanlarda ise bitkinizi yılda 2 kere hem güneşsiz hem de susuz bırakmanız çiçek çıkarmasını sağlayacaktır. Ayrıca toprağı tamamen kurudukça sulamalı toprağı dinlendirmelisiniz.

Önerilen Yazı  Bahçe Nanesinin 5 Yararı

 

 

4 Kraton

Kraton bitkisi, alternatif olarak ışık kaynakları yardımıyla da beslenebilir, bu sebepten dolayı bu bitkiyi direkt olarak güneş ışığı istemez. Evinizin en karanlık olan bölgeleri için ideal bir salon çiçeği olabilir. Bu bitkiyi kış aylarında yaklaşık olarak haftada 1 kere, yaz aylarında ise yaklaşık olarak haftada 2 kere aynı ölçü ile sulamanız oldukça önemlidir. Bitkinin toprağının nemini kontrol ederek sulama günlerinizi belirlemeniz daha faydalı olacaktır.

Önerilen Yazı  Kuşkonmazın 5 Önemli Faydası

 

 

3 Dieffenbachia

Dieffenbachia bitkisi, iri uzun yapraklara sahip ve oldukça kolay bakıma sahip olan evinize en uygun bitkilerden bir tanesidir. Bu bitki güneş ışığını seven ve ışık gören yapraklarını ona doğru bir şekilde uzatan bitkinizi haftada bir kere çevirmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu bitki kesinlikle rüzgar akımında bırakılmamalıdır, yaprakları başka nesnelerle temas halinde olmamalıdır.  Yazın hafta 2 kez kışın ise haftada 1 kez sulanması gerekmektedir.

 

 

2 Dracena Massengena

Dracena Massengena bitkisi ev ve iş ortamlarının en ideal bitkileri arasındadır. Bu bitki yarı gölge bir ortamda haftada bir kere saksı açısı değiştirilerek muhafaza edilmelidir. Bu bitkinin yapraklarının yeşil ve sağlıklı kalabilmesini sağlamak için rüzgar akımına karşı koyulmaması önemlidir. Kış aylarında haftada 1 defa, yaz aylarında ise haftada 2 defa yine aynı ölçü olmak üzere sulanmalıdır. Bitkinin toprağının nemini kontrol ederek sulama günlerinizi ona göre belirleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı  Kuru Üzümün En Önemli 5 Faydası

 

 

1 Orkide

Güzelliğin ve asilliğin temsilcisi olan çiçektir orkide. Pembe, beyaz ve diğer farklı renk çiçekleri her daim insana sonsuz huzur vermektedir. Şıklığı sebebiyle evlerde de en popüler olan saksı çiçekleri arasında yer almaktadır. Orkide bakımında en önemli etken ise ışık ve sulama miktarıdır. Direk olarak güneş ışığı almayan , cama yakın yerlere konulması ve haftada yaklaşık olarak 2 kere bir su bardağı ölçüsünde su verilmesi bu bitki açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir