Kapat

Evde Beslemesi En Kolay 5 Hayvan

Anasayfa
Hayvan Evde Beslemesi En Kolay 5 Hayvan

Evimize sahiplendiğimiz evcil hayvanlar sayesinde bizimde sorumluluk bilincimiz zamanla gelişir. Evinize alacağınız hayvan için ani kararlar vermeniz bazen doğru olmayabilir. Çünkü hayvan sahiplenmek, onu beslenmek büyük kararlılık isteyen bir iştir. Sahiplendiğiniz bu evcil hayvanları oyuncak olarak görmeniz çok yanlış olur. Çünkü onlar sahiplenilip te bir süre sonra hevesiniz geçtiğinde bırakacağınız oyuncaklardan değildir.

 

Onlarda bir süre sizle kalınca buna alışırlar. Onları bıraktığınızda ise kendilerini kötü hissederler. Kendimizi onların yerine koyup ta ona göre düşünmemiz gerekir, aynı şey olarak bizi tek başımıza bırakıp gitseler nasıl hissederiz diye bir düşünmek gerekir. Evcil hayvan konusunda daha sahiplenmeden önce araştırma yapılıp buna göre uygun kararlar verilmelidir. Sadece bunun ile kalmayıp gerekli sorumlulukları alacaksanız eğer evde beslenmesi en kolay hayvanlar için konuya giriş yapabilir.

Önerilen Yazı  Köpekler Hakkında Az Bilinen 5 Şey

 

 

5 Kedi

Evlerde genelde çok sık karşılaştığımız hayvanlardan birisi kedilerdir. Kedilerin bakımı konusu çok kolaydır. Yapılacak pek fazla işleri olmaz. Kedilere tuvalet eğitimi de vermek gerekmez. Onlar için yalnızca kedi kumu almanız yeterli olacaktır. Tabi ki de kedilerinde bir çok türü vardır. Onlarla ilgilenmek, oyun oynamak onların en çok ihtiyacı olan şeylerden birisidir.

 

 

4 Balık

Balıklar hayvanlar arasında beslemesi en kolay hayvanların başında gelir. Balıkların büyüklüğüne bağlı olarak bir cam fanus veya akvaryumda yaşayabilirler. Günde 2 defa sabah akşam yem verilerek ve sularını belirli aralıklarla değiştirerek yaşamlarını sürdürürler. Evde en çok beslenen ve bakımı kolay olan balık türü olarak Japon balıkları bulunur.

Önerilen Yazı  En Büyük Sürüngen Olan Timsah'ın 5 Özelliği

 

 

3 Kuş

Evde beslenmesi açısından en kolay hayvanlar evcil kuşlardır. Bu hayvanların ihtiyaçlarının başında bir kafese sahip olmaları gerekir. Kafesin içinde ise su, yem ve kuşun türüne göre başka ihtiyacı varsa onlar bulunur. Kuşunda bir canlı olması sebebiyle onunda arada sırada dışarı çıkması, kanatlarının sağlığı için uçması gerekecektir. Ayrıca kafesinin de belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

 

 

2 Kaplumbağa

Kaplumbağalarda aynı şekilde balıklar gibidir. Onlara da günde iki defa yem verilmesi ve gerektiği sürece sularının değiştirilmesi gerekir. Kaplumbağanın bir diş fırçası bulunur bunun yardımı ile temizliği yapılabilir.Kaplumbağaların ömürleri çok uzundur. Bu sebepten dolayıda yaşadığı akvaryumların büyümelerine oranla değiştirilmesi gerekir.

Önerilen Yazı  Karıncalardan Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

1 Köpek

Köpeklerde evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Evde bakılacak olan köpeklerin cinslerine göre bakımları değişmektedir. İnsanların en büyük dostu olan köpeklerin bazılarının bakımları ev için uygun olmayabilir. Yaşam alanı ev olmayan köpekleri sahiplenmek onlar için bir kötülük olur. Bunu göz önünde bulundurarak köpek seçimini doğru yapmanız önemli bir noktadır. Köpeklerin bakımında ise bazı kişilere zor gelebilecek olan onu dışarıya çıkıp gezdirmektir. Ama gerçekten bir köpek sahiplenmek istiyorsanız o sizin can dostunuz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir