Kapat

Evde Doğal Yollarla Rutubetten Kurtulmanın 5 Yolu

Anasayfa
Ev Evde Doğal Yollarla Rutubetten Kurtulmanın 5 Yolu

Evinizin içerisinde rutubet oluşumuna sebep olabilecek birçok şey bulunabilir. Rutubeti önlemek yada tamamen ortadan kaldırmak adına var olan birçok makineler, duvar boyaları vb. gibi çokça ürün bulunur. Ama bunların aksine doğal yollarla yapacağınız yöntemlerde vardır. Evde rutubeti azaltacak yöntemler hatta tamamen yok edebilecek o 5 doğal yöntem.

 

 • #1 Limon Tuz Karşışımı

  En çok etkili olabilecek yöntemlerden bir tanesi limon tuzudur. Isıya dayanaklı olan bir tencereye limon tuzu koyun ardından üzerine üstlerini örtecek kadar su koyup ısıtın. Limon tuzları tamamen çözüldüğünde bu karışımı soğutup lekeli olan bölgelere sürün. Bir süre beklettikten sonra bir bez yardımıyla silerek lekelerden kurtulun.

 • #2 Çay Ağacı Yağı

  Çay ağacı yağı sayesinde tüm kokudan ve lekelerden tamamen kurtulacaksınız. Bir sprey şişesini alarak içini suyla doldurun ve içine 10 damla çay ağacı yağını ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı lekeli veya rutubetli kısımlara sıkarak 30 dakika bekleyin. 30 dakika sonunda ise lekelerin yavaşça azalmaya başladığını kokunun ise hafiften yok olduğunu hissedeceksiniz.

 • #3 Sirkeli Su

  Ev temizliğinde de başvurulan doğal temizleme yollarından birisi olan sirke rutubeti azaltmada da yardımcıdır. Bir ölçü sirkeye bir ölçü su olacak şekilde hazırladığınız bu karışıma temiz bir bezi sokun ve ardından bu bezle lekeli alanları temizleyin. Lekelerin zamanla azaldığını göreceksiniz.

 • #4 Kaya Tuzu Lambası

  Son yıllarda popülerleşen kaya tuzu lambası birçok etkisinin yanı sıra fazla nemlede baş etmede uzman. Son zamanlarda aktarlarda bile oldukça yaygınlaşan karşımıza çıkan kaya tuzu lambalarından alarak evinizin farklı kısımlarında kullanabilir ve işe yarama özelliğini deneyebilirsiniz.

 • #5 Kedi Kumu

  Tıpkı karbonatta olduğu gibi kedi kumunun da nem çekme özelliği vardır. Bu nedenle evinizde sık sık rutubet oluşan yerlere kedi kumunu koyabilirsiniz.

Önerilen Yazı  Evinizin Havasını Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir