Kapat

Evinizin Havasını Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

Anasayfa
Ev Evinizin Havasını Değiştirecek 5 Dekorasyon Önerisi

Küçücük bir dokunuş bütün evinizi değiştirmeye yetiyor da artıyor. Peki bu küçük dokunuşları hem pratik hem de daha estetik bir hale getirmek için ne yapmak gerek ? Dekorasyon ve tasarım sanatının ortaya çıkış amacı yalnızca estetik kaygıları dindirmek değil, insanların yaşadıkları yerlerin gündelik hayatlarına olan etkilerinin farkındalığıyla yaşam kalitelerini yükseltmeyi sağlamaktır.

 

Konfor, huzur, rahatlık, sağlıklı bir ortam, dekorasyon incelikleri ve ustalıkları ile ortaya çıkmaktadır. Gündelik yaşamınızda enerjik, neşeli, pozitif ve huzurlu zamanlar geçirmenin yolu aslında yaşam alanlarının dizaynından geçmektedir diyebiliriz. Etrafımızdaki renkler, dokular, tasarımlar bize olumlu ya da olumsuz enerjiler vermektedir. Karanlık, loş, dağınık ve eski püskü eşyalarla dolu bir odada kendimizi daha kötü hissetmemiz de bu nedenden kaynaklanıyor. Zaten bu yüzden hepimiz zaman zaman evlerimizde değişime ihtiyaç duyarız, odalar bazen bizi sıkmaya, boğmaya başlar. Ancak tabii ki her canımız istediğinde mobilyaları değiştirmek de hem ekonomik hem de pratik açıdan pek mümkün olmaz. Ancak bu sıkıldığımız odalara farklı dokunuşlarla renk ve farklı enerjiler katamayacağımız anlamına gelmemektedir. İşte size fikir verebilecek evinize renk katacak 5 dekorasyon önerisi.

Önerilen Yazı  Mürekkep Lekesini Çıkarmanın 5 Yolu

 

 

5 Duvar Çıkartmaları

O kadar ekonomik ve o kadar etkili bir çözüm olduğu gayette ortada. Fiyat-performans oranı açısından en verimli seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik tarzınıza ve zevklerinize uygun renk ve desenlerden istediğiniz çıkartmayı seçebilir ve hatta sıkıldıkça da bu çıkartmaları değiştirebilirsiniz. Odanın rengine veya kendi zevkinize göre seçeceğiniz bu çıkartmalara evinize renk katacaktır.

Önerilen Yazı  Evde Doğal Yollarla Rutubetten Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

4 Koltuk Kılıfları

Listedeki en zahmetli seçenek olabilir ama buna değeceğine emin olabilirsiniz. Eskimiş ve demode olan koltuk ve kanepelerinizi atıp yeni mobilyalar satın almak bütçenizi aşıyorsa üzülmeyin, zaten artık “ileri dönüşüm” adı verilen eski eşyaların yenilenerek değerlendirildiği çevresine ve doğaya duyarlı ve tüketim alışkanlıklarının değiştiği bir döneme geçmiş bulunmaktayız. Bu yüzden eski oturma grubunuz kılıfları yenileyerek yepyeni ve son moda bir koltuk takımına dönüştürebilirsiniz. Kendi zevkinize uygun renklerle bunu yapabilirsiniz.

 

 

3 Kokulu Mumlar

Koku gündelik hayattaki modumuzu belirleyen en önemli duyulardan biri ve evimizde de hoş kokulu ortamlar yaratmak oldukça etkili bir çözüm yolu olacaktır. Evinizde yaktığınız bir kokulu mum size huzur vererek aynı zamanda sizi rahatlatacaktır. Kokulu aromatik mumlar özellikle sonbahar ve kış aylarında romantik ve dinlendirici sıcak bir atmosfer yaratmaktadırlar.

Önerilen Yazı  Evde Doğal Yollarla Rutubetten Kurtulmanın 5 Yolu

 

 

2 Havluları Yenileyin

Genel olarak evin içinde gözden kaçan ve eskidikleri fark edilmeyen bir diğer aksesuar da sıklıkla kullanılan ev havluları dır. Hem banyodaki hem de mutfaktaki eskimiş ve rengi solmuş havlularınızı yeni ve canlı havlularla değiştirdiğinizde evinizin içerisindeki enerjinin bu denli dönüştüğüne inanamayacaksınız. Her ne kadar o havlular size pek fazla önemli gelmiyor olsa bile yenileriyle değiştirdiğinizde bunun farkına varacaksınızdır.

 

 

1 Nevresim ve Çarşaflar

Tekstil ürünleri dokunma duyumuz için oldukça önemli unsurlar ve dekorasyon söz konusu olduğunda çoğunlukla gözümüzden kaçan ayrıntıları oluşturmaktadırlar. Sadece çarşaf, nevresim gibi tekstil ürünlerinizi yenileyerek yaşam alanlarınızda tazelik oluşturabilirsiniz. Değiştirdiğiniz yeni nevresim ve çarşaflar ile birlikte evinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir